Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ପ୍ଲେନରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପଠାଇଛି ବିଜେପି, ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ଆଣିଲେ ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ

10/03/2020 at 12:44 PM

ଭୋପାଳ, ୧୦|୦୩:  ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଶାସନାଧିନ କମଲନାଥ ସରକାର ଉପରେ ବିପଦ ଘନେଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ ଆଜି କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବା ସ୍ଥିତିରେ ଆସି ପହଁଚିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ଦଳୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବିଜେପି ଚାର୍ଟାର୍ଡ ପ୍ଲେନରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପଠାଇବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲନାଥଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯିବା ବେଳେ ଦିଗବିଜୟ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି କଂଗ୍ରେସର ବିଧାୟକଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ପ୍ଲେନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲା। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରମାଣ ଥିବା ନେଇ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜନତାଙ୍କ ସହ ଧୋକା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। କମଲନାଥ ମାଫିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଉଥିବାରୁ ବିଜେପି ଏପରି କରୁଥିବା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଯାଇଥିବା ଖବର ଆସିଛି। ଏହି ବିଧାୟକଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ସମର୍ଥକ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ କମଲନାଥ ସରକାରଙ୍କ ୧୫ରୁ ୨୦ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବିଧାୟକ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପହଁଚି ଥିବା ଖବର ଆସିଥିଲା। ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ ଫୋନ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସିଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ୨୩୦ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ରହିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ୨ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫଳରେ ମୋଟ ଆସନ ୨୨୮ ହୋଇଯାଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ପାଖରେ ୧୧୪ଜଣ ବିଧାୟକ ରହିଛନ୍ତି। ଦଳକୁ ବହୁମତ ପାଇଁ ୧୧୫ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଦରକାର। ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ୪ଜଣ ସ୍ୱାଧୀନ, ୨ ବିଏସପି ଓ ଜଣେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟୀର ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ରହିଛି। ତେବେ ବିଜେପି ପାଖରେ ୧୦୭ ବିଧାୟକ ରହିଛନ୍ତି।   

   Related Posts