Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ସିକ୍କିମ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଘୋଷଣା କଲା ୧୮ ଜଣିଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ୨୩ରେ ଓଡିଶା

21/03/2019 at 3:14 PM

ସିକ୍କିମ ୨୧/୩ : ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ସିକ୍କିମ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୧୮ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛି ବିଜେପି | ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ୬ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏବଂ ସିକ୍କିମର ୧୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଏହି ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ଅଛି | ବୁଧବାର ଦିନ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପିର ୨ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ୧୨ଜଣ ବିଧାୟକ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ | ଏମାନେ ବିଜେପି ଛାଡି ମେଘାଳୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୋନାରାଡ ସାଙ୍ଗମାଙ୍କ ନ୍ୟାସନାଲ ପିପୁଲ୍ସ ପାର୍ଟିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ |


ଏନପିପି ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ସ୍ୱାଗତ ସମାରୋହରେ ଅରୁଣାଚଳର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କୁମାର ବାଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ବିଜେପି ଠିକ ଦଳ ହୋଇଥାନ୍ତା ତାହେଲେ ସେ ଦଳ ପାଇଁ କାମ କରିଥାନ୍ତେ | ବିଜେପି କହୁଛି ଯେ, ପ୍ରଥମେ ଦେଶ, ତାପରେ ଦଳ ଏବଂ ଏହାପରେ ଯାଇ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ବିଜେପିରେ ଏମିତି କିଛି ମଧ୍ୟ ହେଉନାହିଁ | ବିଜେପିରେ ବଂଶବାଦ ରାଜନୀତି ଚାଲିଛି | ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏକ ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ରାଜ୍ୟ | କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ଏକ ସଂପ୍ରଦାୟିକ ଦଳ |


ନ୍ୟାସନାଲ ପିପୁଲସ ପାର୍ଟିର ମହାସଚିବ ଥୋମାସ ସାଙ୍ଗମା ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ମେଣ୍ଟ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଏଡାଇ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ବିଜେପିର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନିଜେ ଦଳକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛନ୍ତି | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କୁମାର ବାଇ, ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗାମଲୀନ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ଦେବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା |

ଅପରପକ୍ଷରେ ଓଡିଶା ପାଇଁ ପ୍ରର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ବିଳମ୍ବିତ ହେବାୀରେ ଲାଗିଛି । ୧୭ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା । ତେବେ ବିଜେଡିର ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଲୋକମାନେ ବିଜେପି ମୁହାଁ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ବିଳମ୍ବିତ କରିବା ଭଳି ରଣନୀତି ଗ୍ରହଣ କରିଛି ବିଜେପି । କେବେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୨୩ ତାରିଖରେ ଓଡିଶା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ ।

   Related Posts