Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ କରୋନା ନିୟମର ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲା ଉଲଙ୍ଘନ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୬ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ୍ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବୁ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ, ବାହା ହେବାକୁ ରାଜି ନହେବାରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରା ବନ୍ଦ, ଆଜିଠୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ୨ କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୟେଲୋ ଜୋନ୍‌କୁ ଗଲା ୫ ଜିଲ୍ଲା, ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି ରେଡ୍ ଜୋନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : କୋଇଲା ଖଣି ମ୍ୟାନେଜର ଅଫିସରୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରୁ ଛତିଶଗଡକୁ ସଂଯୋଗ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ସିଲ୍, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ଯାଏଁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ଠପ୍
  • ||
  • CBSE ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ସ୍ଥିର କରିବ ବୋର୍ଡ
  • ||

ଗୋଷ୍ଠୀ କରିବା ବିଜୟଙ୍କ ଡିଏନ୍‌ଏରେ ରହିଛି, ସିବିଆଇ ମାମଲାରୁ ଖସିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଦିଲ୍ଲୀପ : ବିଜେପି

30/11/2018 at 12:42 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩୦|୧୧: ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଓ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ବିଜେପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୁରନ୍ତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି ବିଜେପି । ବିଜେପିର ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଯେଉଁ ଦଳକୁ ଯାଆନ୍ତି ସେ ଦଳରେ ଗୋଷ୍ଠୀ କରିବା ସହ ଏକ ବିଭ୍ରାଟ କରନ୍ତି । ଏହା ତାଙ୍କ ଡିଏନଏରେ ରହିଛି । ସେହିଭଳି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ରାଜନୈତିକ ସ୍ବାର୍ଥ କାରଣରୁ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ବିଜେପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଉରକେଲାବାସୀଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ଓ ଆଇଜିଏଚ ଇସ୍ୟୁ କେବଳ ଲୋକ ଦେଖାଣିଆ ବୋଲି ସମୀର କହିଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ କୋଇଲା ବ୍ଲକ୍ ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତିରେ ସାମିଲ ଥିବାରୁ ୟୁପିଏ ସରକାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ସେହି ମାମଲାରୁ ଖସିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀପ ଚାହୁଁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନାରା ‘ଖାଉଙ୍ଗା ନା ଖାନେ ଦୁଙ୍ଗା’ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କୁ ଅଡୁଆରେ ପକାଇଥିଲା । ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦଳ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସହାୟତା କରିବନାହିଁ ବୋଲି  ସେ ଜାଣିସାରିଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି । ଘର ଭିତରେ ରହି ଘର ବିରୋଧରେ କାମ କରିବା ଏ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଅଭ୍ୟାସରେ ପଡିଯାଇଥିଲା ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସମୀର କହିଛନ୍ତି । ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଏମାନେ ଦଳ ଛାଡିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଥିଲେ । ବିଜେପି କିନ୍ତୁ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ସମ୍ମାନ ଓ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରୁଥିଲା । ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀର ସଦସ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ଯୋଗଦେଉନଥିଲେ । ୩ଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ଯୋଗନଦେଲେ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ପଦ ରଦ୍ଦ ହେବା ନିୟମ ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଜୟଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତାହା କରାଯାଇନଥିଲା ।

   Related Posts