Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ମୋଦି ଆସିବା ଦିନ ପୁରୀରେ ଶାସକ ଦଳର ମହିଳା ସମାବେଶରେ ନବୀନ କରିବେ ଯୋଗଦାନ : ଅପରାଜିତା ପଚାରିଲେ ପ୍ରଶ୍ନ

3/01/2019 at 2:10 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୦୩|୦୧: ପୁରୀରେ ଶାସକ ଦଳର ମହିଳା ସମାବେଶକୁ ନେଇ ବିଜେପିର ପ୍ରେସମିଟ୍ । ପ୍ରେସମିଟ୍ ରେ ସମାବେଶ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ । ମହିଳା ସମାବେଶ ନାଁରେ ଶାସକ ବିଜେଡି ଭୋଟ୍ ରାଜନୀତି କରୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅପରାଜିତା । ଭୋଟରଙ୍କୁ ହାତେଇବା ପାଇଁ ରାଜକୋଷରୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛି । ବେରୋଜଗାର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କଣ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଅପରାଜିତା । ସରକାର କରୁଥିବା ଯୋଜନା ପଲ୍ଲୀସଭା ଅଥବା ଗ୍ରାମସଭାରେ ନିଆଯାଉ । ପ୍ରଥମେ ଲୋକମାନଙ୍କ ମତ ନିଆଯାଇ ପରେ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉ । ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଅପରାଜିତା । ଏସଏ ରାଜ୍ୟରେ ମାତ୍ର ୫୬ପ୍ରତିଶତ ମହିଳାଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି । ମହିଳା ଶସକ୍ତୀକରଣ ପାଇଁ ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ । ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଲଘୁ ଉଦ୍ୟୋଗ କରାଯାଉ । ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରାଯାଉ । ଆଜିବି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ଶୌଚାଳୟ ନାହିଁ । ମହିଳାମାନେ ବାହାରେ ମଳତ୍ୟାଗ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଟ୍ରିପଲ ତଲାକ୍ କୁ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ଭୋଟ୍ ରାଜନୀତି କରି ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ଅପରାଧର ଶୀକାର ହେଉଛନ୍ତି । ମହିଳାମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ । ଯେଉଁ ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି ତାହା ଲୋକଙ୍କ ମତ ନେଇ କରାଯାଉ ।

   Related Posts