Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ଭୋଟ୍ ଗଣତି ଜାରି, ଏପଟେ ବିଜେପି ଅଫିସରେ ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

11/02/2020 at 12:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୦୨- ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭୋଟ ଗଣତି ଜାରି । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଟ୍ରେଣ୍ଡରୁ ବିଜେପି ପୂର୍ବଥର ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଆସନର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ବି ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଙ୍କ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପୁଣି ଥରେ କ୍ଷମତାକୁ ଫେରିବାର ସଂକେତ ଆସୁଛି ।ଏକ୍ଜିଟ୍ ପୋଲ୍‌ ସତ ହେବା ସମ୍ଭାବନା ଭୋଟ ଗଣତିର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ରାଉଣ୍ଡରୁ ହିଁ ଆଶା କରାଯାଉଛି । ତଥାପି ଆଶା ଛାଡିନାହାନ୍ତି ଆପ୍‌କୁ ଟକ୍କର ଦେଉଥିବା ବିଜେପିର ନେତାଏ । ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ମନୋଜ ତିୱାରୀ ରେଜଲ୍ଟ ନେଇ ନର୍ଭସ ନଥିବା ଏବଂ ଏବେ ବି ତାଙ୍କ ଦଳ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସରକାର ଗଢିବାର ଆଶା ଛାଡିନାହାନ୍ତି । ଯଦିଓ ସେ କହିଛନ୍ତି, ବିଜୟ ହେଉକି ପରାଜୟ ସବୁ ପାଇଁ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ଶାଖା ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ସେ ଉତ୍ତରଦାୟୀ ।  ତେବେ ଏସବୁ ଭିତରେ ଆଉ ଏକ କଥାକୁ ନେଇ ବେଶି ଚର୍ଚ୍ଚା । ତାହା ହେଲା ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟର । ସେହି ପୋଷ୍ଟର ଆଉ କାହାର ନୁହେଁ, ତାହା ହେଲା ବିଜେପିର ନମ୍ବର ଟୁ ତଥା ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କର ।

 ବିଜେପିର ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶାହାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରରେ ନୂତନତ୍ୱ କ’ଣ ?  ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଛବି ନୂଆ ନୁହେଁ, ଚର୍ଚ୍ଚାର କାରଣ ହେଲା ପୋଷ୍ଟରରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା କଥା । ପୋଷ୍ଟରରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଛବି ସହ ଲେଖା ଅଛି, “ ବିଜୟ ସେ ହମ ଅହଂକାରୀ ନେହିଁ ହୋତେ, ୱୋର ପରାଜୟ ସେ ହମ ନିରାଶା ନେହିଁ ହୋତେ “ । କାହିଁକି ଏପରି ଲେଖା ? ବିଜେପି କ’ଣ ପରାଜୟର ସଂକେତ ପାଇସାରିଛି ? ଗଣତି ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ପରାଜୟକୁ ସ୍ବୀକାର କରିନେଇଛି କି ? କାରଣ ବିଜେପିର ଦିଲ୍ଲୀ ୟୁନିଟ ପକ୍ଷରୁ ହିଁ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ଲାଗିଛି । ଅଥଚ, ଦିଲ୍ଲୀ ନେତାଏ ବିଜେପିର ଜିତ୍‌ ନେଇ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ।

 ମନୋଜ ତିୱାରି ଦିଲ୍ଲୀର ମୋଟ ୭୦ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ୫୫ ସିଟ୍‌ ଜିତି ସରକାର ଗଢିବେ ବୋଲି ଦାବି କରୁଥିବା ବେଳେ, ପରେ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ୪୮ ଆସନରେ ଦଳ ଜିତିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଦାବି କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ପରେ ବିଜେପିର ଲିଡିମ ସିଟ କମିବାରେ ଲାଗିଥିଲା, ଯଦିଓ ଗତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅପେକ୍ଷା ବିଜେପି ଅଧିକ ଆସନ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ବେଶି ।  

   Related Posts