Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ବିଜେପି ୱେବସାଇଟ ହ୍ୟାକ : ସାଇଟରେ ଆସୁଛି ଫେକ ଫଟୋ ଏବଂ ଅଶ୍ଳୀଳ କମେଣ୍ଟ

5/03/2019 at 2:35 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୫/୩ : ବିଜେପିର ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ହ୍ୟାକ ହୋଇଯାଇଛି | ଏନେଇ ଲଗାତର ଲୋକେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | bjp.org ଖୋଲିବାକୁ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ୟ ସାଇଟ ଖୋଲୁନି | ସାଇଟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାଉନ ଅଛି |


ଟ୍ୱିଟରରେ ଏନେଇ କିଛି ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ସ୍କ୍ରିନସଟ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି | ସ୍କ୍ରିନସଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିଜେପିର ୱେବସାଇଟ ହ୍ୟାକ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କିଛି ଫଟୋ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ଫଟୋରେ ମୋଦି ଜର୍ମାନୀର କୁଳପତି ଏଞ୍ଜେଲା ମାର୍କଲଙ୍କ ସହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ସେଥିରେ କିଛି ଆପତ୍ତିଜନକ ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇଛି |ଏହାକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସିନାହିଁ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବିଜେପି ୱେବସାଇଟ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବ୍ୟସ୍ତ ୱେବସାଇଟ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ | ବିଜେପିର ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟରେ ଦଳର ଇତିହାସ, ଦଳର ସମସ୍ତ ନେତା, ରାଜ୍ୟ ସରକାର, ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା |


କଂଗ୍ରେସର ଆଇଟି ସେଲ ପ୍ରମୁଖ ଦିବ୍ୟା ସ୍ପନ୍ଦନା ମଧ୍ୟ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି | ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, “ଭାଇ ଏବଂ ଭଉଣୀ, ଯଦି ଆପଣ ଏବେ ବିଜେପି ୱେବସାଇଟ ଦେଖି ନାହାନ୍ତି ତାହେଲେ ଆପଣ କିଛି ମିସ କରୁଛନ୍ତି |”
ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଦେଶର ଅନେକ ବଡ ବଡ କମ୍ପାନୀର ୱେବସାଇଟ ହ୍ୟାକ କରାଯାଇଛି | କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଅଭିନେତା, ନେତା ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ହ୍ୟାକ ହୋଇଥିଲା | କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବଲିଉଡର ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଅନୁପମ ଖେର, କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ବଡ ବଡ କଳାକାରଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ହ୍ୟାକ ହୋଇଥିଲା |


ୱେବସାଇଟରେ ଏକ ମେସେଜ ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି ଯେ, “ଆମେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଉପଲବ୍ଧ ହେବୁ, କିଛି ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଏବେ ସାଇଟ ଆସୁନାହିଁ ସେଥିପାଇଁ ଆମେ କ୍ଷମା ଚାହୁଁଛୁ |”
ଗତବର୍ଷ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଏବଂ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଏସ ଆଲୁବାଲିଆ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୧୭-୧୮ ମସିହା ମଧ୍ୟରେ ୧୦୦ଟି ସରକାରୀ ୱେବସାଇଟ ହ୍ୟାକ ହୋଇଥିଲା |

   Related Posts