Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିଜେପିରେ ଅଲ୍ ଇଜ୍ ନଟ୍ ଓ୍ଵେଲ୍: ଶିବରାଜଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସଂପ୍ରସାରଣ ପରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଖପ୍ପା, କୁହୁଳୁଛି ନିଆଁ

4/01/2021 at 6:52 PM

ଭୋପାଳ ୦୪।୦୧: ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହ୍ଵାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ ସରକାରର ରବିବାର ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ସଂପ୍ରସାରଣ ହୋଇଛି। ହେଲେ ଏହାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ନପୂରୁଣୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଦଳରେ ଅସନ୍ତୋଷର ବହ୍ନି ଜଳିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ରବିବାର ହୋଇଥିବା ଶିବରାଜ କ୍ୟାବିନେଟ୍  ବିସ୍ତାରରେ ମହାକୌଶଳ କ୍ଷେତ୍ରର ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଅଣଦେଖାକୁ ନେଇ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ  ନେତା ଅଜୟ ବିଶ୍ନୋଇ ନିଜ ସରକାର ବିରୋଧରେ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଖୋଲିଛନ୍ତି। ଦଳରେ ଅସନ୍ତୋଷର ନିଆଁ କୁହୁଳୁଛି।

ଅଜୟ ବିଶ୍ନୋଇ ସୋମବାର ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ଖୋଲାଖୋଲି ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ମହାକୌଶଳ ଏବେ ଉଡି ପାରିବ ନାହିଁ। କେବଳ ଫଡଫଡ ହେବ। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ସରକାରର ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିକାଶ ହେବ। ଗ୍ଵାଲିୟର, ଚମ୍ବଲ, ଭୋପାଳ, ମାଲଓ୍ଵା କ୍ଷେତ୍ରର ପ୍ରତି ଦୁଇ  ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ବିଧାୟକ ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ସାଗର, ଶହଡୋଲର ପ୍ରତି ତିନି ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଧାୟକ ବିଶ୍ନୋଇ ଆକ୍ଷେପ କରି କହିଛନ୍ତି, ମହାକୌଶଳର ୧୩ ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଏବଂ ରିଭା କ୍ଷେତ୍ରର ୧୮ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ମିଳିଛି। ମହାକୌଶଳ ଏବଂ ବିନ୍ଧ୍ୟ ଏବେ କେବଳ ଫଡଫଡ ହୋଇ ପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଉଡି ପାରିବେ ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋସାମତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଅଭିନନ୍ଦନ।

ଶିବରାଜ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରେ ସିନ୍ଧିଆ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଅଧିକ ପଦ ଦେବା କାରଣରୁ କ୍ଷମତାଧାରୀ ଦଳ ସାମ୍ନାରେ ନିଜର ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଉଚିତ୍ ପଦ ପଦବୀ ଦେବାରେ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି। ଶିବରାଜ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରେ ଏବେ ସିନ୍ଧିଆ ସମର୍ଥକଙ୍କ ମୋଟ୍ ୧୧ ମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ, ଶିବରାଜ ସରକାରରେ ଯେଉଁଭଳି ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଦବଦବା ରହିଛି, ସେଥିରୁ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛି ଯେ ବିଜେପିରେ ଏବେ ନିଜ ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ। ଏମିତି ସମୟରେ ଅଜୟ ବିଶ୍ନୋଇଙ୍କ ଟ୍ଵିଟ୍ କଂଗ୍ରେସକୁ ବିଜେପି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଅସ୍ତ୍ର ମିଳି ଯାଇଛି।

   Related Posts