Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ନିଆଳି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ନାଳକୁ ଖସିପଡିଲା ଟ୍ରକ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍, ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଚାଷୀଙ୍କୁ କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ହରିୟାଣାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କୋରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, ‘କୋଭାକ୍ସିନ୍‌’ର ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଟିକା ନେଇଥିଲେ ଅନିଲ ଭିଜ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମହିଳା ଭୋଟରଙ୍କ ଉପରେ ସବୁ ଦଳର ନଜର : ୨୩ ତାରିଖରୁ ପୁରୀରେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ

11/09/2018 at 6:02 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୧|୯: ପୁରୀରେ ହେବ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ । ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଯାଏଁ ୩ ଦିନ ହେବ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ । ଏହା ସହ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହିଳା ମହା ସମାବେଶ କରିବ ବିଜେପି । ରଣନୀତିକୁ ସଫଳ ରୂପ ଦେବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ । ସେପଟେ ଏହି ମାସରେ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ମହିଳା ଆକ୍ରୋଶ ଯାତ୍ରା । ବିଜେଡି କିନ୍ତୁ କହୁଛି, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମହିଳାଙ୍କ ଲାଗି ଅନେକ କିଛି ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି, ବିରୋଧୀଙ୍କ ସମାବେଶର କିଛି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବନି ।
ଦିଲ୍ଲୀ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ସଙ୍କଳ୍ପ ପରେ ଏବେ ଓଡ଼ିଶା ରଣନୀତିକୁ ଜୋରଦାର୍ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ବିଜେପି । ୨୩ ତାରିଖରୁ ୨୫ ତାରିଖ, ୩ ଦିନ ଧରି ପୁରୀରେ ହେବ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ । ଯେଉଁଥିରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା । ଓଡ଼ିଶାରେ ସରକାର ଗଢ଼ିବାକୁ ବିଜେପି ସଙ୍କଳ୍ପ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଏଥର ମହିଳା କର୍ମୀଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ର ଦେବେ ଶାହା । ୨୪ରେ ମହିଳା ସମାବେଶରେ ସେ ଉଦବୋଧନ ଦେବେ । ବିଜେଡି ସରକାର ବିରୋଧରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଦସ୍ତଖତ ଏବଂ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ହୋମ୍ ୱାର୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ଆଲୋଚନା ହେବ । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମହିଳା ବିରୋଧୀ ନୀତିକୁ ଦଳ ହାଇଲାଇଟ୍ କରିବ ।
ରାଜ୍ୟର ମୋଟ୍ ଭୋଟର୍ ସଂଖ୍ୟାର ପାଖାପାଖି ୪୭.୯୫ ପ୍ରତିଶତ ବା ଅଧା ହେଉଛନ୍ତି ମହିଳା । ମହିଳାଙ୍କ ଭୋଟ୍ ହିଁ ସରକାର ଗଠନରେ ନିଣ୍ଣାୟକ ହେବ । ତେଣୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ମନାଇ ଭୋଟ ହାତେଇ ବାକୁ ସବୁ ଦଳ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାସରେ ମହିଳା ଆକ୍ରୋଶ ଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରୁଛି । ବିଜେଡି କିନ୍ତୁ କହୁଛି, ସେ ବିଚଳିତ ନୁହେଁ । ଶାସକ ଦଳର କହିବା କଥା, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ସମାବେଶ କି ଯାତ୍ରା, କିଛି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବନି ।
ମହଳାଙ୍କ ଭୋଟ ଉପରେ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନଜର । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଘୋଷଣା କରୁଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ନୂଆ ନୂଆ ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି । ଭୋଟ ଆଗରୁ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ଏବଂ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ପାରିତୋଷିକ ବଢାଇ ମହିଳାଙ୍କ ମନ ଜିଣିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ।

   Related Posts