Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ପର୍ଣ୍ଣ ମାମଲାରେ ଫଶିଥିବା ରାଜ୍ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜୁଆଖେଳ ଅଭିଯୋଗ, ବିଜେପି ନେତା ରାମ କଦମ କହିଲେ- ପ୍ରତାରଣା କରି ଠକିଛନ୍ତି ଟଙ୍କା

30/07/2021 at 1:45 PM

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ୩୦/୦୭ : ପର୍ଣ୍ଣ କେସ୍ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ଉପରେ ଗେମ୍ ଗାମ୍ବଲିଙ୍ଗ୍ ର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବିଜେପି ନେତା ରାମ କଦମ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଆଜି ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ମାଧ୍ୟମରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ରାମ କଦମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଜୁଆ ଖେଳ ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା ଲୁଟିଛନ୍ତି । ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁସନ୍ ନାମରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଟଙ୍କା ଲୁଟିଛନ୍ତି ।

ଏହି ସମୟରେ ସେ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି । ବିଜେପି ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥିରେ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ପତ୍ନୀ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି । ରାମ କଦମ କହିଛନ୍ତି, ‘ରାଜକୁନ୍ଦ୍ରା ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଗଡ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଠକେଇ କରିଛନ୍ତି। ଆମେ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ସମ୍ମାନ କରୁ କିନ୍ତୁ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ଚେହେରା ଏହି ଗେମରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି ।’

ଏହା ଉପରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କର ଭିଆନ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଡାଇରେକ୍ଟର୍ ଅଛନ୍ତି । ଭିଆନ୍ କମ୍ପାନୀର ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଅଛି । ଗଡ୍ ନାମକ ଗେମ୍ । ଏହା ଏକ ବୈଧ ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଭାବରେ ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଛି । ଲୋକଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଗଡ୍ ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ । ଭିଆନ୍ କମ୍ପାନୀର ଲେଟର୍ ହେଡରେ ପ୍ରମେସନ୍ ପାଇଁ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ଫଟୋ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିଲା । କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଏହି ଗେମକୁ ସରକାର ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଗେମରେ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକି ଭିଆନ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ୨୫୦୦ ରୁ ୩୦୦୦ କୋଟି ଲୁଟି ନେଇଛି । ରାମ କଦମ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ଗେମ୍ ଏବଂ ଏଥିରେ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ଫଟୋ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି।

ଗେମ୍ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ରାମ କଦମ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମର ସମ୍ବିଧାନ କାହାକୁ ଠକିବାର ଅଧିକାର ଦେଇ ନାହିଁ। କାହାଠାରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ, କାହାଠାରୁ ୧୫-୨୦ ଲକ୍ଷ, ଏପରି ନିଆଯାଇଛି । ଗେମର ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁସନ୍ ର କଥା କହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍ ହୋଇଛି । ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତ ଲୋକ ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁଟରସିପ୍ ଗ୍ରହଣ କଲେ, କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଚଳାଇଲେ ଆଉ କିଛି ଲୋକ ତୁରନ୍ତ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଏହା ଏକ ଠକାମୀ କାର୍ଯ୍ୟ ବୋଲି । ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କୁ ଏହି ଉପାୟରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିବାର ଅଧିକାର କିଏ ଦେଇଛି?’

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଟଙ୍କା ମାଗିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଟଙ୍କା ମାଗିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ତାଙ୍କ ପାଟି ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

   Related Posts