Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ବିପଦରେ ଉଦ୍ଧବ ! ଶିବସେନାରେ ବିଦ୍ରୋହ ନେଇ ଆଶାବାଦୀ ବିଜେପି, ରାଣେଙ୍କ ଦାବି ଦେଲା ଇନ୍ଧନ

13/01/2020 at 4:17 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୩।୦୧- ତିନି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଆଦର୍ଶର ଦଳ ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିକାଶ ଅଗାଡି ସରକାର  ଭାଙ୍ଗିଯିବ । ବିଜେପି ଖୁବଶିଘ୍ର ସରକାରକୁ ଫେରିବ । ଏପରି ଦୃଢୋକ୍ତି କରିଛନ୍ତି  ବିଜେପି ସାଂସଦ ନାରାୟଣ ରାଣେ । ବଡ କଥାଟି ହେଲା  ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନାରାୟଣ  ରାଣେ। ଏହା କହିବା ବେଳେ ସିଧାସଳଖ  ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଦବ ଠାକରେଙ୍କୁ ହିଁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି , ଶିବସେନାର ୫୬ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୫ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ । କୌଣସି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ଶିବସେନା ନେତା ଉଦ୍ଧବ ବିଦ୍ରୋହର ସମ୍ମୁଖାନ ହୋଇପାରିନ୍ତି ବୋଲି ପରୋକ୍ଷରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଣେ ।

ନାରାୟଣ  ରାଣେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ସେ ୨୦୦୫ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିବସେନାରେ ଥିଲେ । ତାପରେ ସେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ସେ ବିଜେପିକୁଆସିଲେ । ତେବେ ମଝିରେ ସେ  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସ୍ବାଭିମାନ ପକ୍ଷ ନାମରେ ନିଜର ଏକ ଦଳ ଗଢିଥିଲେ । ପରେ ସେ ବିଜେପି ସମର୍ଥନରେ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ଯିବା ସହ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ବିଜେପିରେ ମିଶାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏବେ ସେ କହୁଛନ୍ତି ଶିବସେନାରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଜେର । ଆଉ ସେହି ଆଧାରରେ  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର  ବିକାଶ ଅଗାଡି ସରକାର ଏକ କ୍ଷଣସ୍ଥାୟୀ ସରକାର ବୋଲି ଯୁକ୍ତି ରଖିଛନ୍ତି  ନାରାୟଣ ରାଣେ ।

ରାଣେ କହିଛନ୍ତି , ବିଜେପିର ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଧାନ ସଭାରେ ୧୦୫ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଶିବସେନାର ମାତ୍ର୫୬ ଜଣ । ତେବେ ସେଥିରୁ ୩୫ ବିଧାୟକ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଚ ।  ଏହି  ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଭେଟେରାନ ରାଜନେତା । ସଂଖା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବିଜେପି ଖୁବଶିଘ୍ର କ୍ଷମତାକୁଫେରିବ ବୋଲି ରାଣେ ଆଶାବାଦୀ । ଏହା ସହ ଉଦ୍ଧବଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ରାଣେ । କହିଛନ୍ତି, ସରକାର ଗଢିବାକୁ  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିକାଶ ଅଗାଡିକୁ  ୫ ସପ୍ତାହ ଲାଗିଗଗଲା । ଶାସନ କରିବାକୁ ଆଉ କେତେ ଦିନ ଲାଗିବ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ରାଣେ । ଏପରିକି ଉଦ୍ଧବଙ୍କ  ଅଭିଜ୍ଞତା ନଥିବା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।

 ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ କାରଣରୁ ଶିବସେନା ବିଧାୟକ ଅବଦୁଲ୍ ସତ୍ତାର ଇସ୍ତାଫା ଗୁଜବ ହୋଇଥିଲା । ସେହିଭଳି କଂଗ୍ରେସର ତିନି ତିନି ଥର ବିଧାୟକ କୈଳାଶ ଗୋରାଣ୍ଟାୟଲ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ନମିଳିବାରୁ ସମସ୍ତ ଦଳୀୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତାଫା ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷେିରେ  ଏବେ ରାଣେଙ୍କ ବୟାନ ପୁଣି ଥରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିକୁ  ସରଗରମ କରିଛି । ତେବେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ହେଲା ରାଜଥାକରେ ଙ୍କ ସହ ବି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପଡନବିଶ୍ଙ୍କ ବୁଝାମଣା । ଏମଏନଏସ୍- ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ  ଶିବସେନାଖୁ ସମସ୍ୟା ହେବା ଆଶଙ୍କା ବି ରହିଛି । ତେବେ ଏନେଇ ରାଣେଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଶିବସେନାପକ୍ଷରୁ ସେଭଳି କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖାଯାଇନି ।

   Related Posts