Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳ : ଗଛ ତଳୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କରଞ୍ଜିଆ ଏନଏସିର ଶତାଧିକ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସଞ୍ଜୀବ ମିତ୍ତଲ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୁଳି ମାଡରେ ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ୍ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨ଦିନରେ ଦୁଇ ଜୀବନ : ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପୁଣି ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ଉଦ୍ଧବଙ୍କୁ ନାରାୟଣ ରାଣେଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ, ସରକାର ଗଢିବାକୁ ଲାଗିଲା ୫ ସପ୍ତାହ, ରାଜ୍ୟ ଚଳାଇବ କିପରି ?

12/01/2020 at 7:25 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୨।୧: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ନାରାୟଣ ରାଣେ ଉଦ୍ଧବ ସରକାରକୁ ନେଇ ରବିବାର ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ନାରାୟଣ ରାଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶିବସେନାର ୫୬ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୫ଜଣ ନେତୃତ୍ୱକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଠ । ସେହିପରି ଶନିବାର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମହା ବିକାଶ ଅଘାଡି ସରକାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବେକାର । ଶିବସେନା , ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଗଢିବାକୁ ୫ସପ୍ତାହରୁ  ଅଧିକ ସମୟ ନେଇଛନ୍ତି ସେମାନେ ରାଜ୍ୟ ଚଳାଇବେ କିପରି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନାରାୟଣ ରାଣେ ଦୃଢୋକ୍ତି ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପୁଣିଥରେ ସରକାରକୁ ଫେରିବ । ବିଜେପି ପାଖରେ ୧୦୫ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଶିବସେନା ନିକଟରେ ଥିବା ୫୬ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୫ଜଣ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି । କୃଷକଙ୍କୁ ଋଣ କ୍ଷମା କରିବା ଘଟଣାରେ ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମିଥ୍ୟ ବୋଲି ରାଣେ କହିଛନ୍ତି ।  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ସରକାର କିପରି ଚାଲିବ ତାହା ଜଣାନାହିଁ।

ତେବେ ରାଜ୍‌ ଠାକରେଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହିତ ବିଜେପି ଗଠବନ୍ଧନ ନେଇ ବିଜେପରି ପ୍ରମୁଖ କିଛି କହି ପାରିବେ ବୋଲି ରାଣେ କହିଛନ୍ତି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ତଥା ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାବିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଣ ସେନା ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ । ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ମୁମ୍ବାଇରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ସାକ୍ଷାତ ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ନୂତନ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଛି । ତେବେ ଦେଖାଯାଉ ମହାରାଷ୍ଟ ରାଜନୀତିର ଗଣିତ ଆଗକୁ କିପରି ଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି ।

   Related Posts