Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ନାଗରିକତା ଆଇନ୍ ସପକ୍ଷରେ ବିଜେପିର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଜନଜାଗରଣ ଯାତ୍ରା, ପଦଯାତ୍ରା କରି ବୁଝାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତା…

6/01/2020 at 6:54 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୬/୧: ନାଗରିକତା ଆଇନ୍‌ ସପକ୍ଷରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଜନଜାଗରଣ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛି ବିଜେପି। ସୋମବାର କଟକରେ ଆୟୋଜିତ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଥିଲେ, କଂଗ୍ରେସ ସମେତ କିଛି ବିରୋଧୀ ତତ୍ବ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ସିଏଏ ବା ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନର ଭାଷା କହୁଛି, ଦେଶରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ହିଁ ଦାୟୀ । …..

CAA ବା ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନ୍‌ ସପକ୍ଷରେ ବିଜେପିର ଜନଜାଗରଣ ଅଭିଯାନକଟକରେ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ଯେଉଁମାନେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଦେଶର ନାଗରିକତା ପାଇବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ ସେମାନେ ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନ୍‌ ଦ୍ବାରା ଉପକୃତ ହେବେ । କଂଗ୍ରେସ ସମେତ କିଛି ବିରୋଧୀ ତତ୍ବ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ସିଏଏ ବା ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନର ଭାଷା କହୁଛି, ଦେଶରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ହିଁ ଦାୟୀ ।

କଟକ କଲେଜଛକରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ବିଜେପିର CAA ଜାଗରଣ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଖାନନଗର ଯାଏଁ ଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ବିଜେପିର ସ୍ଥାନୀୟ ନେତା ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ସରକାର । ସିଏଏକୁ୍ ନେଇ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଭିତରେ କୌଣସି ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ନରହୁ, ସେଥିଲାଗି ବିଜେପି ଏଭଳି ଜାଗରଣ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛି । ଆଉ ଆଇନ୍‌ର ପ୍ରକୃତ ଉଦେଶ୍ୟ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । କଟକରେ ବିଜେପିର  ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ବିଜେପିର ଏହି ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ବାଟରେ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ଲୋକମାନେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଜେପି ନେତୃମଣ୍ଡଳୀକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts