Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ନାଗରିକତା ଆଇନ୍ ସପକ୍ଷରେ ବିଜେପିର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଜନଜାଗରଣ ଯାତ୍ରା, ପଦଯାତ୍ରା କରି ବୁଝାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତା…

6/01/2020 at 6:54 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୬/୧: ନାଗରିକତା ଆଇନ୍‌ ସପକ୍ଷରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଜନଜାଗରଣ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛି ବିଜେପି। ସୋମବାର କଟକରେ ଆୟୋଜିତ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଥିଲେ, କଂଗ୍ରେସ ସମେତ କିଛି ବିରୋଧୀ ତତ୍ବ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ସିଏଏ ବା ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନର ଭାଷା କହୁଛି, ଦେଶରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ହିଁ ଦାୟୀ । …..

CAA ବା ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନ୍‌ ସପକ୍ଷରେ ବିଜେପିର ଜନଜାଗରଣ ଅଭିଯାନକଟକରେ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ଯେଉଁମାନେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଦେଶର ନାଗରିକତା ପାଇବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ ସେମାନେ ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନ୍‌ ଦ୍ବାରା ଉପକୃତ ହେବେ । କଂଗ୍ରେସ ସମେତ କିଛି ବିରୋଧୀ ତତ୍ବ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ସିଏଏ ବା ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନର ଭାଷା କହୁଛି, ଦେଶରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ହିଁ ଦାୟୀ ।

କଟକ କଲେଜଛକରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ବିଜେପିର CAA ଜାଗରଣ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଖାନନଗର ଯାଏଁ ଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ବିଜେପିର ସ୍ଥାନୀୟ ନେତା ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ଆଇନକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ସରକାର । ସିଏଏକୁ୍ ନେଇ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଭିତରେ କୌଣସି ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ନରହୁ, ସେଥିଲାଗି ବିଜେପି ଏଭଳି ଜାଗରଣ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛି । ଆଉ ଆଇନ୍‌ର ପ୍ରକୃତ ଉଦେଶ୍ୟ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । କଟକରେ ବିଜେପିର  ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ବିଜେପିର ଏହି ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ବାଟରେ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ଲୋକମାନେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଜେପି ନେତୃମଣ୍ଡଳୀକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts