Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୦୪କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ BSF ଜବାନଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ, ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ, ୨ ଫ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

‘ମୈ ଭି ଚୌକିଦାର’ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍‌ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, କହିଲେ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକ ଚୌକିଦାର

16/03/2019 at 12:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬|୩ : ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଆକ୍ରାମକ ଢଙ୍ଗରେ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲାଣି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ତାଙ୍କ ଟ୍ବିଟର ହାଣ୍ଡଲରୁ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଜାରି କରିବା ସହ ‘ମୈ ଭି ଚୌକିଦାର’ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ନିଜକୁ ପୁଣି ଥରେ ଚୌକିଦାର କହିଛନ୍ତି ମୋଦି । କେବଳ ସେ ନୁହଁନ୍ତି ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକ ଚୌକିଦାର ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଭିଡିଓର ଶେଷରେ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ କରାଯାଇଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ଚୌକିଦାର ଦୃଢତାର ସହ ଶତ୍ରୁକୁ ସାମ୍ନା କରି ଦେଶର ସେବା କରୁଛି । ମାତ୍ର ଏଠାରେ ମୁଁ ଏକା ନାହିଁ । ଯେଉଁମାନେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର, ଦୁର୍ନୀତି, ସାମାଜିକ ବିଶୃଙ୍ଖଳତା ସହ ଲଢୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଜଣେ ଜଣେ ଚୌକିଦାର । ଯିଏ ବି ଦେଶର ବିକାଶ ପାଇଁ କାମ କରୁଛି ସେ ଚୌକିଦାର । ଆଜି ସବୁ ଭାରତୀୟ କହୁଛନ୍ତି ମୈ ଭି ଚୌକିଦାର ହୁଁ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହ୍ୟାସ୍ ଟାଗ୍ ର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିଲେ ଲେଖାଅଛି #MainBhiChowkidar ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ବିଟରରେ ୩.୪୫ ମିନିଟ୍ ର ଭିଡିଓ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ସରକାରଙ୍କ ସଫଳତାକୁ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ଭିଡିଓ ଶେଷରେ ‘ମୈ ଭି ଚୌକିଦାର’ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦିଆଯାଇଛି ।

କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦେଶର ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ନିଜକୁ ଚୌକିଦାର ବୋଲି କହିଥିଲେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ତାଙ୍କ ଉପରେ ରାଫେଲ ଡିଲ୍ ଘୋଟାଲାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ରାଫେଲ୍ ଡିଲ୍ ରେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରର ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ରାଲି ଗୁଡିକରେ ଚୌକିଦାର ଚୋର୍ ହୈ ର ନାରା ଦେଇଥିଲେ । ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଏହାର ଜବାବରେ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିରୋଧରେ ଲଢେଇ ଜାରି ରହିବ ଏବଂ ଏହି ଲଢେଇରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକ ଚୌକିଦାର ।

   Related Posts