Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କୁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରିବାକୁ ଲାଞ୍ଚ ଦେଇଥିଲେ କେରଳ ବିଜେପି ସଭାପତି,ଏବେ ଥାନାରେ ମାମଲା

8/06/2021 at 2:55 PM

କୋଚି,୦୮/୦୬: କେରଳ ବିଜେପି ସଭାପତିଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା । ପୋଲିସ ବିଜେପି କେରଳ ସଭାପତି କେ ସୁରେନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିକଟରେ ସରିଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । କେ ସୁରେନ୍ଦ୍ରନ ମଞ୍ଜେଶ୍ୱର ଆସନରୁ ନାମାଙ୍କନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଧମକ ଓ ଲାଞ୍ଚ ଦେବା ମାମଲାରେ କାରବାର କରିଛି ପୋଲିସ ।

କେରଳରେ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୬ ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ପୋଲିସର କହିବାନୁସାରେ, ମଞ୍ଜେଶ୍ୱରମ୍ ଆସନରୁ ସୁରେନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ମାକପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିବି ରାମସେନ କୋର୍ଟରେ ଏକ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । କୋର୍ଟ ଏହି ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି କରି ସୁରେନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ୧୭୧ବି ଏ ଇ ଦ୍ୱାରା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଏହି ଧାରା ଲାଞ୍ଚ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅଟେ । ତେବେ ବିନା ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟରେ କୌଣସି ଗିରଫଦାରି କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଆସନରୁ ବିଏସପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ସୁନ୍ଦର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ନାମାଙ୍କନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ଧମକ ଦେଉଥିଲା । ପରେ ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ଦେଇଥିଲା । ବିଜେପି ନେତା ତଥା ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି କେ ସୁରେନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ନିକଟସ୍ଥ ସୁନିଲ ନାଇକ୍ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଓ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି । ଏହା ଦଳ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ବୋଲି ସଫେଇ ଦେଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସୁରେନ୍ଦ୍ର ୨୦୧୬ରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୨୦୨୧ରେ କେ ସୁରେନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ନାମାଙ୍କନ ପ୍ରତ୍ୟାହର କରି ନେଇଥିଲେ । ସୁନ୍ଦରଙ୍କୁ ୨୦୧୬ରେ ୪୬୭ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିଲା । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସୁରେନ୍ଦ୍ରନ ୟୁଡିଏଫ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କଠାରୁ ୮୯ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ଖୁଲାସା ପରେ କାସରଗୋଡ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

   Related Posts