Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ଭଦ୍ରକ ଲୋକସଭାକୁ ଛାଡି ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପି କରିସାରିଛି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା, କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡିର ଛିଣ୍ଡୁନି ଅଙ୍କ

26/03/2019 at 4:49 PM

ଭଦ୍ରକ ୨୬|୩ (ସର୍ବେଶ୍ବର ନାଥ): ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରି ସାରିଛି ବିଜେପି । ତେବେ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରି ନାହିଁ । ସେହିପରି ଶାସକ ବିଜେଡି ଓ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସ ଏଯାଏଁ କୋଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିନାହିଁ । ଉଭୟ ଦଳର ଅନେକ ଆଶାୟୀ ଏବେ ଟିକେଟ ନେଇ  ଆଶା ଆଶଙ୍କାରେ । 

ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣାରେ ଆଗରେ ବିଜେପି । ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ୫ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନାଁ ଘୋଷଣା ସରିଛି । ବାସୁଦେବପୁରରୁ ମାଧବାନନ୍ଦ ମଲ୍ଲିକ ଏଥର ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଭଦ୍ରକରୁ ଡାକ୍ତର ପ୍ରଦୀପ ନାୟକ ଏଥର ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଚାନ୍ଦବାଲିରୁ ମନମୋହନ ସାମଲ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଧାମନଗରରୁ ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ ଲଢ଼ିବେ । ଭଣ୍ଡାରୀ ପୋଖରୀରୁ ବଦ୍ରି ଧଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦଳୀୟ ଟିକେଟ ପାଇବା ପରେ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ବେଶ୍ ଖୁସି । ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜର ଜିତିପାଟ ନେଇ ଢେର ଆଶାବାଦୀ ।

ବେ । ଭଣ୍ଡାରୀ ପୋଖରୀରୁ ବଦ୍ରି ଧଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦଳୀୟ ଟିକେଟ ପାଇବା ପରେ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ବେଶ୍ ଖୁସି । ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜର ଜିତିପାଟ ନେଇ ଢେର ଆଶାବାଦୀ ।

ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ସିନା ନାଁ ଘୋଷଣା ସରିଛି । ହେଲେ ଭଦ୍ରକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ କିଏ ହେବେ ବିଜେପିର ମୁହଁ ? ସେପଟେ ଶାସକ ବିଜେଡି ଓ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ବିଧାନସଭା କି ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଏଯାଏଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିନାହାଁନ୍ତି । ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସର ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପୁରା ଖାଁ ଖାଁ ଲାଗୁଛି । ଟିକେଟ ପାଇଁ ନେତାଏ ଏବେ ରାଜଧାନୀରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି । ଲବି ଚାଲିଛି ଟିକେଟ୍ ହାତେଇବାକୁ ।

ବିଜେପି ତ ଟିକେଟ୍ ବାଣ୍ଟିବାରେ ଆଗରେ ଅଛି । ତେବେ ଜନମତ କାହା ସପକ୍ଷରେ ଏଠି ଯିବ ତାକୁ ଅପେକ୍ଷା  ।

   Related Posts