Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୫ ଲକ୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କ ଖାତାକୁ ପଠାଇଲେ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା, ଦିଲ୍ଲୀ କମ୍ପୁଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା ଚମକାଇଲା

3/12/2020 at 5:13 PM

ଭୋପାଳ ୦୩/୧୨: ଦେଶରେ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଅଷ୍ଟମ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ବର୍ଡରରେ ୭ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଗର୍ଜୁଛନ୍ତି ଚାଷୀ। କୃଷକ ନେତାଙ୍କ ସହ ସରକାରଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ଆଲୋଚାନ ବି ଚାଲିଛି। କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟପଟେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବିଜେପି ସରକାର ୫ ଲକ୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କ ଖାତାକୁ ଗୁରୁବାର ୧୦୦ କୋଟି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

indianexpress

ଶିବାରାଜ ସିଂହ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ରାଜ୍ୟର ୫ ଲକ୍ଷ୍ୟ କୃଷକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଆଜି ଦିଆଯାଉଛି। ଏହା ଜାରି ରହିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ପାଖାପାଖି  ୮୦ ଲକ୍ଷ କୃଷକ ଲାଭବାନ୍‌ ହେବେ। କୃଷକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ଯେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଦରକାର ତାହା ଆମ ସରକାର ଲଗାତର ନେଉଛନ୍ତି। ଏଥିରେ କୌଣସି ସାଲିସ କରାଯାଉନାହିଁ।’

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପୂର୍ବ ଥର ଆଲୋଚନା ବିଫଳ ହେବା ପରେ ପୁଣି ଗୁରୁବାର କୃଷକ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି। ଆଶା କରାଯାଉଛି ଆଜି କିଛି ସମାଧାନ ହୋଇପାରେ। ସେପଟେ ଗୁରୁବାର କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଅଷ୍ଟମ ଦିନରେ ବି ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆରରେ ଯାତାୟତ ଠପ ହୋଇଯାଇଛି। ଅନେକ ସୀମା ଏବେ ବି ବନ୍ଦ ରହିଛି।

   Related Posts