Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ବିଜେପି –ବିଜେଡି ଭିତରେ ବଢୁଛି ପ୍ରେମ: ଏହାକୁ ଦେଖି କର୍ମୀ ଓ ତଳ ସ୍ତରର ନେତାଙ୍କ ଅକଲ ଗୁଡୁମ୍, କହିଲେଣି -ଇସ୍ ପ୍ୟାରକୋ କ୍ୟା ନାମ୍ ଦୁଁ ?

21/08/2019 at 6:43 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୧|୮: ବିଜେପି ବିଜେଡିର ଇସ୍ ପ୍ୟାର କୋ କ୍ୟା ନାମ୍ ଦୁଁ । କେତେବେଳେ ତିନି ତଲାକ, ଧାରା ୩୭୦ ଭଳି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ ବିଲ୍ କୁ ବିଜେଡିର ବଡ ହଁ । ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଓଡିଶାକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ଖୋଲା ହାତ । ଯାହା ଫନି ବାତ୍ୟା ଉଦାହରଣ । ଏଣେ ରାଜ୍ୟ ନେତାଏ ବିଜେଡି ସରକାରର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ଇସ୍‌ ପ୍ୟାରକୋ କ୍ୟା ନାମ୍‌ ଦୁଁ । ଦିଲ୍ଲୀରେ କୋଳାକୋଳି ଏଠି କିନ୍ତୁ ଛିଡୁନି କଳି । ବିଜେଡି ବିଜେପି ଭିତରେ ଏବେ ଚାଲିଥିବା ଲୁଚକାଳି ଖେଳରେ ରାଜ୍ୟର ଏହି ଦୁଇଦଳର ନେତା ଓ କର୍ମୀ ବିବ୍ରତ । କିଏ କିଏ କହୁଛନ୍ତି ଏବେ ଦୁଇଦଳ ଭିତରେ ହନିମୁନ୍ ପିରିୟଡ ଚାଲିଛି । ଆଉ କିଏ କହୁଛି ଚାଲିଛି ସଲାକୁସ୍ତି।   ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ନାହିଁ କି ସରକାର ପ୍ରତି ବିପଦ ନାହିଁ ତେଣୁ ପ୍ୟାର ବଢୁଛି  ।  

ଦିନ କେଇଟା ତଳେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପେଟ୍ରୋଲିମୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅଧିନସ୍ଥ ଆଇଓସିଏଲର ଲକ୍ଷେ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ଗଣ୍ଠି ପକାଇଥିଲା ବିଜେପି । କାହିଁକି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏସବୁ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଦେଉନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଗଳାଫଟାଇ ଚିତ୍କାର କରିଥିଲେ ବିଜେପି ନେତା ।

ଏବେ ରକେଟ ଗତିରେ ଫାଇଲ୍‌ ଚାଲିଲା,  କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ସଟାସଟ ମିଳିଗଲା ଗ୍ରୀନ୍ ସିଗନାଲ। ସେହିପରି ଫୋନି ମହାବାତ୍ୟା ସହାୟତା ରାଶି ବି ଏକାଥରକେ ୩୩୩୮କୋଟି ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର। ସଂପର୍କ ଆଗଉଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କ ଅକଳ ଗୁଡୁମ ଇସ୍ ପ୍ୟାର କୋ କ୍ୟା ନାମ୍ ଦେଙ୍ଗେ।

ଏସବୁ ଭିତରେ ମଝିରେ ମଝିରେ ବିଜେଡି ବିଜେପି ନେତା ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି ଫାଇଟ ବି କରୁଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯେଉଁ ୨ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଜୁରୀ ଦେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏସବୁ ବହୁ ଆଗରୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଥିଲେ।  ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଏନଓସିକୁ ଅପେକ୍ଷା ଥିଲା । କାହିଁ ରାଜ୍ୟ ସେତେବେଳେ ବ୍ରେକ୍ ଲଗାଇଥିଲା ବୋଲି ବିଜେପି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି । କାଳେ ବିଜେପି ବାହାବା ନେଇଯିବ ସେଥିପାଇଁ ବିଜେଡି ଏଭଳି କରିଥିଲା ବୋଲି ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି । ବିଜେଡି କିନ୍ତୁ ବିଜେପି କୋର୍ଟକୁ ବଲ ଫିଙ୍ଗିଛି ।

ନିର୍ବାଚନ ପରେ ବିଜେଡି ବିଜେପି ଭିତରେ ବନ୍ଧୁତା ବଢିଛି । ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ ବିଲ୍ ରେ ବିଜେଡି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହ କାନ୍ଧ ଦେଇଛି । କହିବାକୁ ଗଲେ ଏବେ ବିଜେଡି ବିଜେପି ଭିତରେ ଅଲ୍ ଇଜ୍ ଓେଲ୍ ।  ତଲସ୍ତରରେ ଯାହା ଦୁଇଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ସ୍ତରୀୟ ସଲାକୁସ୍ତି ଚାଲିଛି।

   Related Posts