Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ମୋବାଇଲ୍ ଚୋରକୁ ଧରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ବେକାରୀ ପ୍ରସଂଗରେ ଆସନ୍ତା କାଲି ବିଜେପ-ବିଜେଡି ହେବେ ମୁହାଁମୁହିଁ : ବିଜେପି ଘେରିବ ନିୟୋଜନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଉ ବିଜେଡି ଘେରିବ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପିଏସୟୁ

4/11/2018 at 7:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୪|୧୧: ବେକାରୀ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରାଜନୈତି ଲଢ଼େଇ । ଆସନ୍ତା କାଲି ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବିଜେଡି ବିଜେପି।  ନିଯୁକ୍ତି ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରାକରଙ୍କ ଉପରେ ବିଜେପି ଦୋଷ ଲଦୁଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରାକରଙ୍କ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିଛି ବିଜେଡି। ୧୮ ବର୍ଷ ଭିତରେ ବିଜେଡି ସରାକର ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାରେ ଫେଲ ମରିଥିବା ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ବିଜେଡି କହିଛି ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଜରିଆାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ ଦେଇଛୁ ଯେଉଁଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପୁରସ୍କାର ଦେଇଛନ୍ତି ।

୧୪ ର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ ପାଇଁ ୪ ବର୍ଷ ଗଲାଣି। ୧୯ ନିର୍ବାଚନ ଆସୁଛି। ଏବେ ହିସାବ ଦେବାର ବେଳ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ କାଲି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଉଛି ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି। କିଏ କେତେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛି ପରସ୍ପରକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି । ଏମ୍ପଲୟମେଣ୍ଟ ଏକ୍ସଜେଞ୍ଜ ଆଗରେ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଡାକରା ଦେଇଛି ବିଜେପି। ସେହିପରି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଉଦ୍ୟୋଗ ଆଗରେ ବିଜେଡି ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର ବିକ୍ଷୋଭ କରିବ।  ୨୦୧୪ରେ ଏମ୍ପ୍ଲୟମେଣ୍ଟ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ୨ ଲକ୍ଷ ୨୮ ହଜାର ଯୁବକ ଯୁବତୀ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ମାତ୍ର ୧୧୪୪ଜଣଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି । ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା ନାଁରେ ୪୦ ହଜାର ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କଠାରୁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ରାଶି କୁଆଡ଼େ ଗଲା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି ବିଜେପି।

ବିଜେଡି ଓଲଟା ବିଜେପି କୋର୍ଟକୁ ବଲ ଫିଙ୍ଗିଛି। ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୯୬ହଜାର ଯୁବକଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ୯ଲକ୍ଷ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶର ଲାଭ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦୁଇଥର ରାଜ୍ୟକୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିଛନ୍ତି।  ତେଣୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଠିକ୍ ନାଁ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଠିକ୍‌ ପ୍ରଥମେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ବିଜେଡି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି।  ବିଜେପି  ବର୍ଷକୁ ୨କୋଟି ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ ଦେବା ନେଇ ଯେଉଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା ତାହା କୁଆଡ଼େ ଗଲା ବୋଲି ଓଲଟା ପ୍ରଶ୍ନ ବାଣ ମାରିଛି ବିଜେଡି।

ବଢ଼ି ଚାଲିଛି ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା । କେତେ କିଏ ଚାକିରୀ ପାଇଲେ ବିଜେଡି ବିଜେପି ପାଖରେ ସଚଠିକ ତଥ୍ୟ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ୨୦୧୯ ସାଧରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେବ.

   Related Posts