Tuesday, October 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସଞ୍ଜୟ ଜୟସ୍ୱାଲ ବିହାର ଓ ସତୀଶ ପୁନିଆ ହେଲେ ରାଜସ୍ଥାନର ନୂଆ ପ୍ରଦେଶାଧ୍ୟକ୍ଷ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  ବିଜେପି ଶନିବାର ୨ଟି ପ୍ରଦେଶ ନିମନ୍ତେ ନୂଆ ପ୍ରଦେଶାଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ଏଥିରେ ସତୀଶ ପୁନିଆଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ସଞ୍ଜୟ ଜୟସ୍ୱାଲଙ୍କୁ ବିହାରର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ମଦନଲାଲ ସୈନୀ ରାଜସ୍ଥାନର ପ୍ରଦେଶାଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିଲେ। ତେବେ ଗତ ଜୁନ ୨୫ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହେବାରୁ ପଦବୀ ରିକ୍ତ ଥିଲା।

ପ୍ରଦେଶାଧ୍ୟକ୍ଷ  ନିଯୁକ୍ତି ନେଇ ବିଜେପି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଶନିବାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଆମେର ବିଧାୟକ ସତୀଶ ପୁନିଆଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପିର ଦାୟିତ୍ୱ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି ଦାରୋମଦାର ଚମ୍ପାରଣର ସାଂସଦ ଡା. ସଞ୍ଜୟ ଜୟସ୍ୱାଲ ବିହାର ରାଜ୍ୟପ୍ରଭାରୀ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିହାର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ରାୟ ମୋଦିଙ୍କ ଚଳିତ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରଦେଶ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ଭାଳିବା ତାଙ୍କ ପକ୍ଷେ ଅସମ୍ଭବ ଥିଲା।

ଡା. ଜୟସ୍ୱାଲ ୨୦୦୯ ମସିହାରୁ ପଶ୍ଚିମ ଚମ୍ପାରନ ସାଂସଦ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଆସୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପିତା ମଦନ ପ୍ରସାଦ ଜୟସ୍ୱାଲ ମଧ୍ୟ ଅତୀତରେ ସାଂସଦ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ଦେଶର ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ସାଂସଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଡା. ଜୟସ୍ୱାଲ ଅନ୍ୟତମ। ସେ ପାଟନା ୟୁନିଭର୍ସିଟିରୁ ଏମବିବିଏସ ଓ ଦରଭଙ୍ଗା ମେଡିକାଲ କଲେଜରୁ ଏମଡି ଉତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜନୀତିକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଡା. ଜୟସ୍ୱାଲ ପାଟନା ଏମସ୍ ର ଗଭର୍ଣ୍ଣିଂ ବଡି ସଦସ୍ୟ ବିଥିଲେ। ତେବେ ରାଜସ୍ଥାନ ପ୍ରଦେଶାଧ୍ୟକ୍ଷ ଆରଏସଏସ ପୃଷ୍ଠଭୂମିର ନେତା।

128 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର