Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ବସିବ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ : ସେପଟେ କାଉଣ୍ଟର କରିବାକୁ ବସିବ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ

23/06/2019 at 8:26 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୩/୬: ଆଜି ଅପରାହଣ ୩ଟାରେ ବସିବ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଭାବେ ସରୋଜ ପାଣ୍ଡେ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବେ । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ବିଜେବିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ଓଡିଶା ପ୍ରଭାରୀ ଅରୁଣ ସିଂ । ଦଳୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଯିଏ ଠିକ୍ ଭାବେ ଗୃହରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିପାରିବା ସହ ରାଜ୍ୟ ବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିପାରିବେ ତାକୁ ହିଁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଭାବେ ଦାୟିତ ମିଳିବ ବୋଲି ଅରୁଣ ସିଂ କହିଛନ୍ତି । ସେପେଟେ ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଚୟନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅରୁଣ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ଯିଏ ବି ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇବ ତାକୁ ବିଜେପି ସ୍ବାଗତ କରିବ । ତେଣୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ କରିବାରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ ।

ସେହିପରି ଆଜି ବସିବ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିବାକୁ ଥିବା ଏହି ବୈଠକରେ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ ନେଇ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ ବିଜେଡି । ବିଶେଷ କରି ବିରୋଧୀଙ୍କ ରଣନୀତିକୁ କାଉଣ୍ଟର୍ କରିବା ପାଇଁ ବିଜେଡି ନୂଆ ରଣନୀତି ଆପଣାଇବ । କେଉଁସବୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ବିରୋଧୀଙ୍କ ମୁହଁ ବନ୍ଦ କରାଯିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଦଳର ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଷୋଡ଼ଶ ବିଧାନସଭାର ଏହା ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ ହୋଇଥିବାରୁ, ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବା ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ସଜବାଜ ହେଉଛନ୍ତି । ବିଜେପି ପ୍ରଥମ କରି ମୁଖ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଭୂମିକାରେ ବସିଥିବାରୁ ବିଜେପିର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରତି କିଭଳି ରହିବ ଏବଂ ଏହାର ମୁକାବିଲା କିଭଳି କରାଯିବ ତାଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ।

   Related Posts