Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବାଳିଆ ଦ୍ଵାର ଦେଶରେ ଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଲଟିଲା ଭାରତ, ଦେଲା ଏତେ କୋଟି ସହାୟତା
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ୧୮ ଜଣିଆ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି, ନରସିଂହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ୮୭୭୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ପୁଣି ନିରାଶ ହେଲେ ସୁମିତ୍, ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||

ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶରେ ବିଳମ୍ବକୁ ନେଇ ବିଜେଡିର କଟାକ୍ଷ, ବିଜେପି କହିଲା ନିଜ କଥା ନିଜେ ସମ୍ଭାଳ

20/03/2019 at 12:52 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୦|୩: ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ବିଳମ୍ବକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ରାଜନୀତି । ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ ସେମାନଙ୍କ ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ୧୨୦ ମିଶନ ସଫଳ କରିବା ଟାର୍ଗେଟରେ ଥିବା ବିଜେପି ଏ ଯାଏଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରୁନଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ମତ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ବିଜେଡି ଏହି ମୌକାରେ ବିଜେପିକୁ କଟାକ୍ଷ କରିବାକୁ ପଛାଇନି । ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର କହିଥିଲେ ଯେ, ବିଜେଡି ଟିକେଟ ନପାଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେଉଥିବା ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିଛି ବିଜେପି । ବିଜେପିର ୧୨୦ ମିଶନ୍ ଫେଲ ମାରିସାରିଛି । ବିଜେଡିର ଏଭଳି କଟାକ୍ଷ ବିଜେପି ମଗଜକୁ ଭେଦିଛି ।

ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ତଥା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ଲାଗି ପାଗ ଭିଡିଥିବା ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ର ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ନିଜ ଘର ନିଜେ ସମ୍ଭାଳନ୍ତୁ, ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନ ପାର ହୁଅନ୍ତୁ । ବିଜେଡି ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ବିଜେପି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ନାହିଁ । ଦଳର ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇସାରିଛି, ଖୁବଶୀଘ୍ର ତାଲିକା ଘୋଷଣା ହେବ । ୧୨୦ ମିଶନ ସଫଳ କରିବାକୁ ଆମେ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଉଛୁ । ଓଡିଶାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଓଡିଶାବାସୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ସାରିଛନ୍ତି ।

୧୦ଟି ରାଜ୍ୟର ଲୋକସଭା ଓ ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେଉଥିବା ରାଜ୍ୟଗୁଡିକର ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଚୂଡାନ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଗତକାଲି ଦଳର ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ସିଇସି ବୈଠକ ଚାଲିଥିଲା । ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ଗତକାଲି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ସିଇସି ବୈଠକ ମଧ୍ୟରାତ୍ରି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା । ଆଶା କରାଯାଉଛି ଆଜି ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ।

   Related Posts