Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫେବୃଆରୀ ୨ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ
  • ||
  • ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କଲେ ସାଂସଦ ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳ, ପିଚୁ ଉଠିଯାଉଥିବା ନେଇ ହୋଇଥିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||

ଦୁର୍ନୀତି ଏବଂ ପିସି କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି, ବ୍ଲକ୍ ଅଫିସ ଆଗରେ ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

14/06/2019 at 5:14 PM

ଯାଜପୁର ୧୪|୬:  ଯାଜପୁର ଦାନଗଦୀ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରାଜନୈତିକ ବିବାଦ । ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏବଂ   ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦୁର୍ନୀତି ଏବଂ ପିସି କାରବାର ଅଭିଯୋଗ କରି ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିରେ ବ୍ଲକ ଅଫିସ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡି କର୍ମୀ । କିନ୍ତୁ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିବା ସହ, ତାର ପ୍ରମାଣ ଦେବାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି । ତାସହ ବିଜେଡି ସମର୍ଥକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବ୍ଲକ  ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ବି ଦେଇଛନ୍ତି  ।  

ନିର୍ବାଚନ ସରିବା ପରେ ଏବେ ବିବାଦ ବଢିଛି ।ରାଜନୈତୀକ ଆକ୍ରୋଶରୁ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଦାନଗଦୀ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପରସ୍ପର ବିରୋଧୀ ମୁହାଁମୁହିଁ । ଗୋଟିଏ ପଟରେ ସୁକିନ୍ଦା ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଏବଂ ଅନ୍ୟପଟେ ଦାନଗଦୀ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ । ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥକ ତଥା ବିଜେଡିର କର୍ମୀ ମାନେ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନାଁରେ ଆଣିଛନ୍ତି ଦୁର୍ନୀତି ଏବଂ ପିସି କାରବାର ଅଭିଯୋଗ  । ଉଭୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିରେ ବ୍ଲକ୍ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ବି କରିଛନ୍ତି  । ଫଳରେ ପରସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଲାଗି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପୋଲିସ୍ ଜଗିଛି ।

ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କ  ଆରୋପକୁ ଭିତ୍ତିହୀନ କହି ସିଧାସିଧା ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି  ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ  ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପାଲଟା ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ପରେ ରାଜନୈତିକ ଆକ୍ରୋଶ କାରଣରୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥକ ଏପରି ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଚଳାଇଥିବା ଦୁହେଁ କରିଛନ୍ତି ଅଭିଯୋଗ । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇବା ସହ ନାମଫଳକ ଉଠାଇନେଇଥିବା, ଗାଳି ଗୁଲଜ କରିଥିବା  ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ଯାଜପୁର ରୋଡ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି  ।

ଗତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ  ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ  । ତେବେ ସୁକିନ୍ଦା ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ପରେ ଏବେ ତାହା ବ୍ଲକ ରାଜନୀତିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି । ଏହା ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ନଲାଗିଲେ ହୁଏତ ଏହା ଜଟିଳ ବି ହୋଇପାରେ ।  

   Related Posts