Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୀଷଣ ଅବପାତର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟ୍ରେଲର ପଛରେ ପିଟିହେଲା ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ
  • ||

କ୍ୟାଡର ଭିତ୍ତିକ ଦଳ ହେବ ବିଜେଡି, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ରୋଡ ମ୍ୟାପ୍‌

15/11/2019 at 10:46 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୫|୧୧; କ୍ୟାଡର ଭିତ୍ତିକ ଦଳ ହେବ ବିଜେଡି । ଯେମିତି ବିଜେପି ଏକ କ୍ୟାଡର ଭିତ୍ତିକ ଦଳ ଭାବେ ସାରା ଦେଶରେ ସବୁଠୁ ମଜବୁତ ଦଳ ଭାବେ ଠିଆ ହୋଇଛି, ସେଭଳି ଓଡିଶାରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ ଭାବେ ବିଜେଡିକୁ କ୍ୟାଡର ଭିତ୍ତିକ ଦଳ କରିବାକୁ ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ।

ସେଥିପାଇଁ ବିଜେପି ଷ୍ଟାଇଲରେ ବିଜେଡି ପ୍ରଥମକରି ଦଳ ଭିତରେ ସଂଗଠନ ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ପଦବୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଯାହାକି ସାଧାରଣ ଭାବେ ବିଜେପିର ଥାଏ । ଜଣେ ଆରଏସଏସ ପ୍ରଚାରକଙ୍କୁ ଏଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ଏବେ ବିଜେଡି ସେହି ପଦବୀରେ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି ।

ଏନେଇ ଦଳ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟନାୟକ ଆଜି ମୋହର ମାରିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ବିଜେଡି ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଦାୟିତ୍ବ ବୁଝିବାକୁ ଦକ୍ଷ ସଂଗଠକ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ଦଳ ଭିତରେ ନୂଆ ପଦବୀ । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ବିଜେଡି ତାର ସଂଗଠନକୁ ତଳସ୍ତରରୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ନୂଆ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ।

ଅବଶ୍ୟ ବିଜେଡିକୁ କ୍ୟାଡର ଦଳ କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ନୂଆ ନୁହଁ । ପ୍ୟାରୀ ମହାପାତ୍ର ସଂଗଠନ କଥା ବୁଝୁଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ଓ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ଭଳି ବିଜେଡିକୁ କ୍ୟାଡର ଦଳ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପ୍ୟାରୀ କେବଳ ସଂଗଠନ ଦାୟିତ୍ବରୁ ନୁହେଁ ବିଜେଡିରୁ ବି ବିଦା ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ କିଛି ନେତାଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ପାଇଁ ନବୀନ ମହାସଚିବ ପଦରେ ବସାଇଥିଲେ । ଏବେ କିନ୍ତୁ ନୂଆକରି ସଂଗଠନ ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ଭାବେ ଗୁରୁ ଦାୟିତ୍ବ ସମ୍ଭାଳିବେ ବବି । ହେଲେ ବିରୋଧି କହିଛନ୍ତି, ଯେ ବିଜେଡି କ୍ୟାଡର ଦଳ ହୋଇପାରିବନି ।

ସେହିଭଳି ଦଳର ଅନ୍ୟତମ ଟାଣୁଆ ନେତା ପ୍ରତାପ କେଶରୀ ଦେବଙ୍କୁ ବିଜେଡିର ରିଟର୍ଣିଙ୍ଗ ଅଫିସର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ଦଳର ଆଗାମୀ ସାଙ୍ଗଠନିକ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ବ ପ୍ରତାପ ଦେବ ବୁଝିବେ । ଗତଥର ବି ସେ ରିଟର୍ଣିଙ୍କ ଅଫିସର ଦାୟିତ୍ବ ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ ।

   Related Posts