Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍‌ସିଂରେ ଆଲୋଚନା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ବିଜେଡିର ସ୍ବାଗତ, କଂଗ୍ରେସ କହିଲା ପ୍ରଚାର ଅଧିକ

20/03/2020 at 9:41 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୦/୩: ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨  ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛିନ୍ତି ତିନି ଦଳ। କେବଳ ସଙ୍ଗରୋଧ ଦ୍ବାରା ହିଁ କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିପାରିବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପକୁ  ସମସ୍ତେ  ସମର୍ଥନ  ଦେଇଛନ୍ତି।  ଯେଉଁ ମାନେ ବିପଦରେ ପଡି ସେବା ଯୋଗାଉଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟା ଓ ତାଳି ବାଡେଇ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ବିରୋଧୀ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ଦେଶରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ରୋଗ ସଂପର୍କରେ କି କି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଆଗକୁ କି କି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍‌ସିଂ ଜରିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ସାର୍କ ଦେଶ ସହିତ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍‌ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଭାଗର ସ୍ଥିତି ସଂପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ରେ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ପାଇଁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ରବିବାର ସକାଳ ୭ରୁ ରାତି ୯ଟା ପ୍ରର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେହି ଘରୁ ନବାହାରିବାକୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆଠାରୁ ରାଜନୈତିକ ସ୍ତରରେ ଖୁବ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି। ରବିବାର ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଆଉଟିଂ କରୁଥିବାରୁ ଏହାକୁ ରୋକିବାରେ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆହ୍ବାନକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛି  ବିଜେଡି । କେବଳ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ନୁହେଁ ରାଜ୍ୟସରକାର ମଧ୍ୟ ସଚେତନତ​କୁ ଜୋରଦାର କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେଡି କହିଛି। ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁକୁ ବିରୋଧୀ ସ୍ବାଗତ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅଧିକ ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ କହିଛି।

ଦେଶରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା  ଏବେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ ଏବେ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଲାଗି ସବୁଠି ଜୋର ଦିଆଯାଉଛି।

   Related Posts