Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଟିକେଟ ପାଇଁ ବିଜେଡିରେ ଅସମ୍ଭାଳ ପରିସ୍ଥିତି: ଆନ୍ଦୋଳନ , ରାଲି , ନାରାବାଜି ସାଂଗକୁ ଦଳ ତ୍ୟାଗ ଟପିଲାଣି ସୀମା, ଶଶି, ଆକାଶଙ୍କ ଭଳି ନେତା ବି ଝୁଲିଛନ୍ତି

1/04/2019 at 7:02 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧|୪: ବିଜେଡି ଟିକେଟ ବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ଦଳରେ ରୋଚକ ସ୍ଥିତି । କେତେବେଳେ କିଏ ଦଳ ଚାଡୁଛି ତ ଆଉ କିଏ ପ୍ରେସର ଟାକ୍ଟିସ ପକାଇ ଟିକେଟ ହାତେଇବାକୁ ଲବି କରୁଛି । ବାକିଥିବା ୧୯ ବିଧାନସଭା ଓ ୩ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ଏଭଳି କିଛି ଫର୍ମୁଲା ଆପଣାଉଛନ୍ତି । ଟିକେଟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ଆଶଙ୍କା କରି ମୟୁରଭଞ୍ଜ ସଭାପତି ମୋରଡା ବିଧାୟକ ପ୍ରବୀଣ ଭଞ୍ଜଦେଓ ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି । ଏପଟେ ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ ଓ ଅମରେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିଛନ୍ତି । …

ଛିଣ୍ଡୁନି ବିଜେଡି ଟିକେଟ ଅଙ୍କ । ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ ୪ ତାରିଖରେ ସରିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଆଶାୟୀ ଏବେବି ଟିକେଟ ପାଇଁ ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ଚକ୍କର କାଟୁଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆବେଦନ ତାରିଖ ଦୁଇଦିନ ସରିଯାଇଥିଲେ ବି କିଛି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବି ଅନ୍ଧାରରେ । ଅର୍ଥାତ ତୃତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଯେଉଁ ୧୯ ବିଧାନସଭା ଓ ୩ ଲୋକସଭା ସିଟ ପାଇଁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ ଘୋଷଣା କରିନି ସେଠି ବଡ କସରତ କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ଜୟଦେବ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ- ମନ୍ତ୍ରୀ ଶଶି ଭୂଷଣ ବେହେରା ନା ଆଉ କାହାକୁ ଦଳ ଟିକେଟ୍ ଦେବ ତାହା ଝୁଲି ରହିଛି । ଟିକେଟ କଥା ବୁଝିବାପାଇଁ ଶଶି ନବୀନ ନିବାସରେ ପଶି ବାହାରି ଆସିବା ପରେ ଅନ୍ୟତମ ଦାବିଦାର ଅରବିନ୍ଦ ଢାଲି ନବୀନଙ୍କ ସହ ଭେଟିଥିଲେ । ସେହିଭଳି କୋରେଇ ବିଧାୟକ ଆକାଶଦାସ ନାୟକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିକେଟ ପାଇଁ ଗ୍ରିନ ସିଗନାଲ ପାଇନଥିବାରୁ ନବୀନ ନିବାସ ଯାଇ ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ବିଜେଡି ଟିକେଟ କସରତର ଆଉ ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରୁ । ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟିକା ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ସମର୍ଥକ ମାନେ ସିପ୍ରାଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକେଟ ଦାବିକରି ନବୀନ ନିବାସ ବାହାରେ ନାରାବାଜି କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଖୋଦ୍ ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ ଭିତରେ ନବୀନଙ୍କୁ ଭେଟି ନିଜର ଟିକେଟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାୟକ ସଂଜୀବ ସାହୁ ଏବେ ବି ସନ୍ଦେହରେ ଅଛନ୍ତି । ଆଉ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ଦାମ ରାଉତଙ୍କ ପୁଅ ସମ୍ବିତ ରାଉତ ଟିକେଟ ଧରି ଆସିବା ପରେ କହିଛନ୍ତି ସେ ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାରକୁ ଯିବେନି କି ବାପା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେନି । ସେପଟେ ଜଗତସିଂହ ପୁର ଆସନରୁ ଟିକେଟ ପାଇଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତ ମୁଦୁଲିଙ୍କୁ ବିରୋଧକରି ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଅମରେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ସମର୍ଥକ ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ବିଶାଳ ରାଲି କରିଥିଲେ ।

ଆଶାୟିଙ୍କ ମନ ଥୟ ଧରୁନି । ଯେଉଁମାନେ ନିରାଶ ହେଉଛନ୍ତି ସେମାନେ ସିଧା ବାଟ କାଟୁଛନ୍ତି । କାଲି ରଘୁ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରେ ଆଜି ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରବୀଣ ଭଞ୍ଜଦେଓ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । କେଉଁଝର ସାଂସଦ ସକୁନ୍ତଳା ଲାଗୁରି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଯଶୋବନ୍ତ ଲାଗୁରୀ ମଧ୍ୟ ଦଳ ଛାଡିବା ନେଇ ଚର୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି ।….

   Related Posts