Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିଜେଡିରେ ଅସନ୍ତୋଷ: ଦଳ ଛାଡୁଛନ୍ତି ନେତା, ପ୍ରତ୍ୟୁଷା କହିଲେ ନୟାଗଡରୁ ଲଢିବେ ସ୍ବାଧୀନ, ଅର୍କ କେଶରୀ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫା

19/03/2019 at 5:57 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୯|୩: ଟିକେଟ ବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ କସରତ ସରୁନି । ଏପଟେ ଟିକେଟ ପାଇନଥିବା ନେତା ଦଳ ଛଡିବା ଓ ବିଦ୍ରୋହି ହେବା  ଟେନସନ ବଢୁଛି । ସବୁଠାରୁ ବେଶୀ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ବିଜେଡିରେ । ସୁନ୍ଦରଗଡ ଟିକେଟ ଆଶାୟୀ କୁସୁମ ଟେଟେ ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ସଂପାଦକ ପ୍ରମୋଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଜେଡି ଛାଡିଛନ୍ତି । ଆଉ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ଦେଖି ଘୋଷଣା ହୋଇ ନଥିବା ୯ ସିଟରେ କାହାକୁ ରଖିବେ କାହାକୁ କାଟିବେ ସେଇ ଅଙ୍କ କଷୁଛି ବିଜେଡି।

ପୂରା ହେଲାନି ଆଶା। ମିଳିଲାନି ଟିକେଟ। ଜଣଙ୍କ ପରେ ଜଣେ ଆଶାୟୀ ବାଟ କାଟୁଛନ୍ତି । ସୁନ୍ଦରଗଡ ବିଜେଡି ନେତା ତଥା ଆଶାୟୀ କୁସୁମ ଟେଟେ ଦଳକୁ ବାଏ ବାଏ କରିଛନ୍ତି । ସେମିତି କଳାହାଣ୍ଡି ବିଜେଡି ସଂପାଦକ ପ୍ରମୋଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ବି ଦଳରୁ ମୁହଁ ବୁଲାଇ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ବିଜେଡି ନେତା କେ ନାରାୟଣ ରାଓଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ମନ ଭରିଯାଇଛି ଆଉ ଦଳରୁ ମୁହଁ ମୋଡିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଥମ ଥର ବିଜେଡିରୁ ଲଢି କନ୍ଧମାଳ ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା  ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ରାଜେଶ୍ବରୀଙ୍କୁ ଦଳ ଏଥର ଟିକେଟ ଦେଇ ନଥିବାରୁ ସେ ଜିଦ୍‌ ଧରିଲେଣି ସେ ନୟାଗଡ଼ରୁ ହିଁ ଲଢ଼ିବେ। ଦରକାର ପଡ଼ିଲେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ। ସେପଟେ କଲାହାଣ୍ଡି ସାଂସଦ ଅର୍କ କେଶରୀ ଦେଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଚକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା ହେଲେ ତାହା ହେଲାନି । ସେଥିଲାଗି ସେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବା କଥା ପୁନର ବିଚାର କରାଯାଉ ବୋଲି ଲେଖିବା ସହ ଦଳ ସଭାପତିଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ବି ପଠାଇଛନ୍ତି । 

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଟିକେଟ କଟିଛି ସେମାନେ ଏବେ ଠାକୁ ଠା ବିଚାରବିମର୍ଶ କରୁଛନ୍ତି ।ସମୟ ସରିସରି ଆସୁଥିବା ସରକାରୀ କ୍ବାର୍ଟରରେ କର୍ମୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେଉଛନ୍ତି। ଆସ୍କା ବିଧାୟକ ଦେବରାଜ ମହାନ୍ତିଙ୍କ କ୍ବାଟରର ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା ଅଲଗା । ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ କର୍ମୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଭେଟୁଛନ୍ତି ବିଧାୟକ । ସେମିତି ଦଶପଲ୍ଲା ବିଧାୟକ ପୂଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କ ଘରେ ବସିଛି ବୈଠକ । ସେ ବି ଅନ୍ୟ ଦଳରୁ ଲଢିବା ଇଶାରା ଦେଇଛନ୍ତି ।  ସେପଟେ କର୍ମୀ କହିଛନ୍ତି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଲଢେଇବୁ ଓ ପୁଣି ଜିତେଇବୁ ।

ସେପଟେ ଏହି ଦୁଇ ପ୍ରର୍ଯ୍ୟାୟର ବାକି ୯ ସିଟ ଅଙ୍କ ବି ଅଡୁଆ ହେଉଛି । ତେଣୁ ଆଗକୁ କିପରି  ଅସନ୍ତୋଷ କୁ ରୋକି ତାଲିକା ଘୋଷଣା ହେବ ତାକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ଟେନସନରେ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

   Related Posts