Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏଥର ବି ବିଜେଡି ଏକ ନମ୍ବର : କିନ୍ତୁ କମିଛି ପତିଆରା, କାହାକୁ ବି ମିଳିଲାନି ମନ୍ତ୍ରୀପଦ

29/05/2019 at 1:16 PM

ଭଦ୍ରକ ୨୯|୫: ନବୀନଙ୍କ ନୂଆ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରୁ କାହାକୁ ବି ସ୍ଥାନ ମିଳିନି । ବରଂ ଗତ ଥର ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ ଏଥର ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ନବୀନ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳକୁ ଫେରାଇ ନହାନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବାସୁଦେବପୁର ବିଧାୟକ ବିଜୟଶ୍ରୀ ରାଉତରାୟ ଏଥର ନିର୍ବାଚନ ଲଢିନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁଅ ବିଷ୍ଣୁବ୍ରତ ରାଉତ ରାୟ ନିର୍ବାଚନ ଲଢି ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ସେ ପି୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବିଧାନସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି ସେ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ଆଶା କରୁଥିଲେ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ବିଧାନସବାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ଚାନ୍ଦବାଲି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍କୀ ପଦ ମିଳିପାରେ ବୋଲି । କିନ୍ତୁ ତାହା ମଧ୍ୟ ଗେଲା ନାହିଁ ।

 ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଜେଡି ଏଥର ବି ବାଜିମାତ କରିଛି  । ତେବେ  ୨୦୧୪ ନିର୍ବ।ଚନ ଭଳି  ଦଳ ସେମିତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନାହିଁ । ଜିଲ୍ଲାର ୫ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବ।ଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ଧାମନଗର ବିଧାନସଭା  କ୍ଷେତ୍ରଟି ଦଳ ହାତରୁ ଚାଲିଯାଇଛି । ସେହିପରି ବିଜେଡିର ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତି ଥିଲେ ବି ବିଜୟ ବ୍ୟବଧାନ ବହୁତ କମିଛି । 

ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏଥର ବି ବିଜେଡି ଏକ ନମ୍ବର,  କିନ୍ତୁ କମିଛି ପତିଆରା । ସାଂସଦ ଆସନ ସହ ଜିଲ୍ଲାର ୫ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଦଳ ୪ ଟି ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ୨୦୧୪ ନିର୍ବ।ଚନ ତୁଳନାରେ ଦଳର  ସଂଖ୍ୟା ତ କମିଛି , ବିଜୟ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନ  ବି ଖସିଛି । ୨୦୧୪ ରେ ରେ ବିଜେଡି ପାଂଚରୁ ପାଂଚ ବିଧାୟକ ଏବଂ  ଏମପି ଆସନ ଜିତିଥିଲା ଓ ବିଜୟ ବ୍ୟବଧାନ ବି ଅଧିକ ରହିଥିଲା ।

ଏଥର ବାସୁଦେବପୁର , ଭଦ୍ରକ ଓ ଧାମନଗର ବିଧାନସଭା ଆସନ ସହ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା ବିଜେଡି । ଚାନ୍ଦବାଲି ବିଧାୟକ ବ୍ୟୋମକେଶ ରାୟ ଓ ଭଣ୍ଡାରୀପୋଖରୀ ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ  ପୁଣି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୧୪ ରେ  ଏହି ଦୁଇ ଆସନରେ ବିଜୟ ବ୍ୟବଧାନ ୨୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଥିବା ବେଳେ ଏଥର ତାହା ୮ ହଜାରକୁ ଖସି ଆସିଛି । 

ଭଦ୍ରକରେ ବିଜେଡିର ଭୋଟ୍ ବ୍ୟବଧାନ ସିନା କମିଛି  , କିନ୍ତୁ  ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା କମି ନାହିଁ । ଏକଥା ସାଧାରଣ ଜନତଙ୍କ କଥା  । ଭଦ୍ରକ ଲୋକସଭା ଆସନରେ  ଜଣେ  ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ  କରି ସଫଳ ହୋଇଛି ଦଳ । ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଯୁଗଳ କିଶୋର ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ୮ ଥରର ସାଂସଦ ଅର୍ଜୁନ ସେଠୀଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ  ଦଳ ଟିକେଟ ନ ଦେଇ ଦଳ ରିସ୍କ ନେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବାଜି ମାରିଲା । 

ଦିନ କେଇଟା ପରେ ପୌର ନିର୍ବ।ଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ପୁଣି ଦଳ ଆଉ ଏକ ଲଢେଇର ସାମ୍ନା କରିବ । ତେବେ ପାର୍ଟିର ତ ଲୋକପ୍ରିୟତା ରହିଛି , ଆଉ ସେମିତି ପ୍ରାର୍ଥୀକୁ ଦଳ ଟିକେଟ ଦେବ, ଯିଏ ଜିତିବେ ।  ଏକଥା  ବିଜେଡି ଏହି ନିର୍ବ।ଚନରେ ବୁଝିଛି ନିଶ୍ଚୟ ।

   Related Posts