Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର, ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୫ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୭୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରୁ ବିଜେଡି ଆରମ୍ଭ କଲା କରୋନା ସଚେତନତା, ଗାଁ ଗାଁ ବୁଲି ମାସେ ଯାଏଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସାବଧାନ ସଚେତନ କରିବେ ନେତା ଓ କର୍ମୀ

2/10/2020 at 7:36 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୨ ।୧୦: ଆଜି ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରୁ ବିଜେଡି ଆରମ୍ଭ କରିଛି କରୋନା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ । ଆଗମୀ ମାସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଗାଁଠୁ ସହର ସବୁଠି ପଦଯାତ୍ରା କରି ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତାବାଣ୍ଟିବେ ବିଜେଡି ନେତା ଆଉ କର୍ମୀ । ସେପଟେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ବିଲ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଆଜିଠୁ ସାରା ଦେଶରେ ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ସହ ଚାଷୀ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ଉଭୟ ଦଳର ପଦଯାତ୍ରା ପଲିଟିକ୍‌ସ୍‌ ବାବଦରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା ।

ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପଦଯାତ୍ରା ପଲିଟିକ୍‌ସ । ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ କରୋନା ସଚେତନତା ବର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିବାକୁ ବାହାରିଛି ବିଜେଡି । ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଗାଁଠୁ ସହର ସବୁଠି ପଦଯାତ୍ରା କରି ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ସତର୍କତା ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ କରାଇବା ସହ କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସଫଳତା ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟିବେ ନେତା ଓ କର୍ମୀ । ଆଗାମୀ ମାସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ବିଜେଡିର ଏହି ଅଭିଯାନ । ଲୋକଙ୍କୁ ମାସ୍କ ବାଣ୍ଟିବା ସହ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ପାଳନ କରିବା, ଗୁରୁତର କୋଭିଡ୍‌ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପ୍ଲାଜମା ଦାନ କରିବାକୁ ଅପିଲ୍‌ କରୁଛି ବିଜେଡି । ଏଥି ସହ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କିଭଳି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣାରେ ଟେଷ୍ଟିଂ, ଚିକିତ୍ସା, ରହିବା ଓ ଖାଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଉଛନ୍ତି ।

ଏପଟେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେଡି କୋଭିଡ୍‌ ସଚେତନତାକୁ ନେଇ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଚାଷୀ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ବିଲ୍‌କୁ ବିରୋଧ କରିବା ସହ ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଆଜିଠୁ ସାରା ଦେଶରେ ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଦଳ । ଏଥି ସହ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଉଭୟଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ଦଳୀୟ ନେତା । ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡିର ପଦଯାତ୍ରାକୁ ପ୍ରହସନ କହି ନିଶାନା ସାଧିଛି ବିଜେପି ।

ପ୍ରତିବର୍ଷ ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀ ଆସିଲେ ପଦଯାତ୍ରା ପଲିଟିକ୍‌ସ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ।  ଆଗକୁ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଆସନରେ ଉପନିର୍ବାଚନ ସହ ପୌର ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ସିଧାସଳକ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

   Related Posts