Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ବିଜେଡିକୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା ବାଇକ୍‌ ରାଲି- ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ରେ ରାଲି କରି ଜରିମାନା ଗଣିବେ

29/12/2019 at 8:56 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୯।୧୦ -ବିଜେଡି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ କିଛି ଦଳୀୟ ଯୁବ ନେତା ରାଜଧାନୀରେ ଏକ ବିଶାଳ ବାଇକ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ । ଏହି ରାଲିରେ ଦଳୀୟ ନେତା, କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସମସ୍ତେ ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳନା କରି ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ୍‌ (ଏମ୍‌ଭିଏ) ନିୟମକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲେ । ଏବେ ସେହି ନେତାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଫାଇନ୍‌ର ଛାଟ ବାଜିବ ବୋଲି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଟୁଇଟ୍‌ କରାଯାଇଛି । ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଥିବା ସିସି ଟିଭି ଫୁଟେଜ ସଂଗ୍ରହ କରି ପୁଲିସ୍‌ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଉକ୍ତ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ପୁଲିସ୍‌ ସିଧାସଳଖ ବିଜେଡି ନାଁ ନ ଲେଖି ପରୋକ୍ଷରେ ଏହା ଜଣାଇଛି ।

ନୂଆ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେଲା ପରେ କମିଶରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଓ ଆରଟିଓ-୧/୨ ଚେକିଂ କରି ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ମୋଟା ଅଙ୍କରେ ଫାଇନ୍‌ ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି । ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆରଟିଓ କର୍ମଚାରୀ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଲଗାଉଛି।


ଯଦି କାହା ବାଇକ୍‌ ଚକାରେ ପବନ ନାହିଁ ତା’ହେଲେ ତାକୁ ବି ଧରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ୨୬ ତାରିଖରେ ବିଜେଡି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ସହରର ପ୍ରମୁଖ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ବିଶାଳ ବାଇକ୍‌ ରାଲି କରିଥିଲେ। ଏହି ରାଲିରେ ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ବାଇକ୍‌ ଥିଲା । ସର୍ବାଧିକ ମଟର ସାଇକେଲ୍‌ ଥିଲା ବୁଲେଟ୍‌ ଓ ପଲସର । କୌଣସି ଜଣେ ନେତା କି କର୍ମୀ ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧିନଥିଲେ । ଆଗରେ ଥିବା ବାଇକ୍‌ରେ ନେତାମାନେ ଠିଆ ହୋଇ ହାତରେ ଦଳୀୟ ପତାକା ହଲାଉଥିଲେ ।

ଟ୍ରାଫିକ ଉଲ୍ଲଂଘନର ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଓ ଆରଟିଓ କର୍ମଚାରୀ ଦେଖିଲେ ବି ଭୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଉ ନଥିଲେ । ଏହାପରେ ରାଲିର ଫଟୋ ସବୁ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଛାଡ଼ିଥିଲେ । ଏହାକୁ ଦେଖି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌କୁ ବହୁ ଲୋକ ଟୁଇଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଉତ୍ତରରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଟୁଇଟ୍‌ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବ ବୋଲି କହିଛି ।

   Related Posts