Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ବିଜେଡିକୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା ବାଇକ୍‌ ରାଲି- ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ରେ ରାଲି କରି ଜରିମାନା ଗଣିବେ

29/12/2019 at 8:56 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୯।୧୦ -ବିଜେଡି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ କିଛି ଦଳୀୟ ଯୁବ ନେତା ରାଜଧାନୀରେ ଏକ ବିଶାଳ ବାଇକ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ । ଏହି ରାଲିରେ ଦଳୀୟ ନେତା, କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସମସ୍ତେ ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳନା କରି ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ୍‌ (ଏମ୍‌ଭିଏ) ନିୟମକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲେ । ଏବେ ସେହି ନେତାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଫାଇନ୍‌ର ଛାଟ ବାଜିବ ବୋଲି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଟୁଇଟ୍‌ କରାଯାଇଛି । ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଥିବା ସିସି ଟିଭି ଫୁଟେଜ ସଂଗ୍ରହ କରି ପୁଲିସ୍‌ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଉକ୍ତ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ପୁଲିସ୍‌ ସିଧାସଳଖ ବିଜେଡି ନାଁ ନ ଲେଖି ପରୋକ୍ଷରେ ଏହା ଜଣାଇଛି ।

ନୂଆ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେଲା ପରେ କମିଶରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଓ ଆରଟିଓ-୧/୨ ଚେକିଂ କରି ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ମୋଟା ଅଙ୍କରେ ଫାଇନ୍‌ ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି । ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆରଟିଓ କର୍ମଚାରୀ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଲଗାଉଛି।


ଯଦି କାହା ବାଇକ୍‌ ଚକାରେ ପବନ ନାହିଁ ତା’ହେଲେ ତାକୁ ବି ଧରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ୨୬ ତାରିଖରେ ବିଜେଡି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ସହରର ପ୍ରମୁଖ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ବିଶାଳ ବାଇକ୍‌ ରାଲି କରିଥିଲେ। ଏହି ରାଲିରେ ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ବାଇକ୍‌ ଥିଲା । ସର୍ବାଧିକ ମଟର ସାଇକେଲ୍‌ ଥିଲା ବୁଲେଟ୍‌ ଓ ପଲସର । କୌଣସି ଜଣେ ନେତା କି କର୍ମୀ ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧିନଥିଲେ । ଆଗରେ ଥିବା ବାଇକ୍‌ରେ ନେତାମାନେ ଠିଆ ହୋଇ ହାତରେ ଦଳୀୟ ପତାକା ହଲାଉଥିଲେ ।

ଟ୍ରାଫିକ ଉଲ୍ଲଂଘନର ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଓ ଆରଟିଓ କର୍ମଚାରୀ ଦେଖିଲେ ବି ଭୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଉ ନଥିଲେ । ଏହାପରେ ରାଲିର ଫଟୋ ସବୁ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଛାଡ଼ିଥିଲେ । ଏହାକୁ ଦେଖି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌କୁ ବହୁ ଲୋକ ଟୁଇଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଉତ୍ତରରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଟୁଇଟ୍‌ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବ ବୋଲି କହିଛି ।

   Related Posts