Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ବିଶ୍ବ ବିନ୍ଧାଣୀ ବିଶ୍ବକର୍ମାଙ୍କ ସ୍ବାଗତ ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ବନ୍ଦର ନଗରୀ

16/09/2019 at 5:47 PM

ପାରାଦୀପ ୧୫।୦୯- ରାତି ପାହିଲେ  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହବ ବିଶ୍ବ ବିନ୍ଧାଣୀ ପ୍ରଭୁ ବିଶ୍ବକର୍ମାଙ୍କର ପୂଜା । ବନ୍ଦର ନଗରୀ ପାରାଦୀପ ଚଳଚଞ୍ଚଳ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ । ଆୟୋଜକଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରଶାସନ ସମସ୍ତେ  ସୁରୁଖୁରୁରେ ପୂଜା ସାରିବାକୁ ତତ୍ପର ।

 ପାରାଦୀପର ଯୁଆଡ଼େ ଚାହିଁଲେ ଖାଲି ଆକର୍ଷଣୀୟ ତୋରଣ । ରାତି ପାହିଲେ ବିଶ୍ବ କର୍ମାଙ୍କ ପୂଜା । ଗତ ଏକ ମାସ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବେ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ।ସୁଉଚ୍ଚ ତୋରଣ ସାଙ୍ଗକୁ ରଂଗବେରଙ୍ଗର ଆଲୋକମାଳାରେ ଝଲସିବ ବନ୍ଦର ନଗରୀ ।ସାଜସଜ୍ଜାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତା । ଆକର୍ଷଣୀୟ ତୋରଣ ଏବଂ ଲାଇଟ୍ ବାବଦକୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି । ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନାର ବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ସବୁଜିମା ଜଙ୍ଗଲ, ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କୁ  ଅନେକ ସାଜସଜ୍ଜା କରାଯାଇଛି ।

ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ପାରାଦୀପରେ ଧୁମଧାମରେ ବିଶ୍ବକର୍ମା ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ।ପୂଜା ପାଇଁ ବନ୍ଦର ନଗରୀରେ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବାହାର ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଲାଣି । ସେପଟେ ଭିଡ଼କୁ ନଜରରେ ରଖି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି ରହିଛି । ପୌର ପରିଷଦ ପିଇବା ପାଣି, ଶୌଚାଳୟର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଛି ।

   Related Posts