Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଜଗତସିଂହପୁର ତିର୍ତ୍ତୋଲ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଷ୍ଣୁ ଦାସ ଓ ରାଜଶ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକ, କିଏ କାହାକୁ କଣ କହିଲେ ଜାଣନ୍ତୁ…

24/03/2019 at 3:08 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪|୩ : ପୁଣି ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତା ବିଷ୍ଣୁ ଦାସ ଏବଂ ରାଜଶ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକ । ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବା ନେଇ ଉଭୟ ବିଷ୍ଣୁ-ରାଜଶ୍ରୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ବିଷ୍ଣୁ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ସେ ଜଗତସିଂହପୁର ନୁହେଁ ତିର୍ତ୍ତୋଲରୁ ଲଢିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଦଳ ସଭାପତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଜଣାଇସାରିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସେ ତିର୍ତ୍ତୋଲରୁ ଲଢିଲେ ରାଜଶ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକ କୁଆଡେ ଯିବେ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜଶ୍ରୀ କଣ କରିବେ ସେ ଜାଣିନାହାନ୍ତି ।

ଜଗତସିଂହପୁରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବା ପାଇଁ ଅମରେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ନାଁ ସେ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି । ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦାମୋଦର ରାଉତ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ବିଷ୍ଣୁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେବା ପରେ ଶୁଖିଲା ପଦ୍ମ ନାଡକୁ ଧରିଛନ୍ତି ଦାମ । ଶେଷରେ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିବେ ଦାମବାବୁ  ।

ସେପଟେ ବିଷ୍ଣୁ ଦାସଙ୍କ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ନେଇ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇଛନ୍ତି ରାଜଶ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକ । ବିଷ୍ଣୁ ଜଣେ ବିଶୃଙ୍ଖଳାକାରୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାଜଶ୍ରୀ । ସେ ଛାନିଆ ହୋଇ ନିଜର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କାହିଁକି କରୁଛନ୍ତି ।  ବିଷ୍ଣୁ ବିଶୃଙ୍ଖଳା କରି ପୂରା ଜିଲ୍ଲାକୁ ନଷ୍ଟ କରିସାରିଲେଣି ବୋଲି ରାଜଶ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ତିର୍ତ୍ତୋଲ ପାଇଁ ସେ ବହୁତ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଆଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଟିକଟ କିଏ ପାଇବ ତାହା କହିବାକୁ ବିଷ୍ଣୁ କିଏ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।ବିଷ୍ଣୁ ଓ ଦାମଙ୍କ କଳି ଗୋଟେ ସମୟରେ ରାଜନୈତିକ ମହୋଲକୁ ସରଗରମ କରୁଥିଲା । ଦାମ ବାବୁ ବିଜେଡିକୁ ଯିବାପରେ ସେ ଅଧ୍ୟାୟର ପରିସମାପ୍ତି ଘଟିଥିଲା । ତେବେ ଏବେ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ରାଜଶ୍ରୀ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟି ସେ ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନକୁ ପୂରଣ କରିବା ସହ ରାଜନୀତିରେ ଆଗ୍ରହ ରଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଲୋଚନା ଓ ଚର୍ଚ୍ଚା ପାଇଁ ବେଶ୍ ଖୋରାକ ଯୋଗାଇଛି ।

   Related Posts