Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପାଟନାରେ ପିଆଜ ବିକିବ ‘ବିସ୍କୋମନ’, କେଜି ପିଛା ଦେବ ୩୫ଟଙ୍କା ଦରରେ, ଜାଣନ୍ତୁ କେବେଠୁ

18/11/2019 at 4:28 PM

ପାଟନା :  ପିଆଜର ଦର ଏବେ ଆକାଶ ଛୁଉଁଛି । ଏଥିରେ ବିହାର ଷ୍ଟେଟ୍ କୋ-ଅପରେଟିଭ ମାର୍କେଟିଂ ୟୁନିୟନ (ବିସ୍କୋମନ୍) ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରତି କେଜି ୩୫ ଟଙ୍କା ଦରରେ ପିଆଜ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି। ବିହାର ରାଜଧାନୀ ପାଟନାରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପିଆଜ ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଲୋକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାକୁଦେଖି ପ୍ରତି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସର୍ବାଧିକ ୨ କେଜି ପିଆଜ ବିକିବାକୁ ସମବାୟ ସଂଘ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରୁ ପାଟନାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିସ୍କୋମାନ କାଉଣ୍ଟର ଖୋଲି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପିଆଜ ବିକିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ। ତେବେ ଏଥି ଲାଗି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସ୍ଥାନ ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବ ବୋଲି ସମବାୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁନୀଲ କୁମାର କହିଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନରୁ ଆଣି ବିସ୍କୋମାନ୍ ଏହି ପିଆଜ ବିକ୍ରି କରିବ। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨୫ଟ୍ରକ୍ ମଗାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଚାହିଦାକୁ ଦେଖି ପରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ବୋଲି ସୁନୀଲ କୁମାର କହିଛନ୍ତି।

ବଜାରରେ ପ୍ରତି କେଜି ପିଆଜ ଏବେ ୬୦ରୁ ୭୦ ଟଙ୍କା ଦରରେ ମିଳୁଛି। ଏମିତିରେ ବିସ୍କୋମାନ୍ ମଧ୍ୟ ରାଜସ୍ଥାନରୁ ପିଆଜ ଆଣି ବିହାର ପାଟନାରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ବେଳକୁ କେଜି ପିଛା ଦର ୬୦ଟଙ୍କା ହୋଇଯାଉଛି। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସମବାୟ ସଂଘ ଖାଉଟୀଙ୍କୁ ପ୍ରତି କେଜି ୩୫ ଟଙ୍କା ଦରରେ ପିଆଜ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ସୁନୀଲ କୁମାର କହିଛନ୍ତି। ସମବାୟକୁ ଏଭଳି ବିକ୍ରିରୁ ଲାଭ ମିଳିବନି। ହେଲେ ବଜାରରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହେଉଥିବା ଦର କିଛିଟା କମିଯିବ ବୋଲି ଆଶାବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ।  

   Related Posts