Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା: ଆସିଲେନି କିଓ୍ୱି ଖେଳାଳି, ପ୍ରତିଶୋଧ ବହ୍ନିରେ ଜଳୁଛି ପାକ୍, ଅବସ୍ଥା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଦାୟୀ କଲେ ନେତା

24/09/2021 at 12:15 PM

ଇସାଲାମବାଦ ୨୪/୦୯ : ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଦେଶରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ନା ବି ସାମିଲ ହୋଇଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନର ଶାସକମାନଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତକୁ ବାତିଲ କରିଥିବା କିଓ୍ୱି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଭିଶାପ ଦେଉଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନୀ ନେତାମାନେ ଏଥିପାଇଁ ଭାରତକୁ ଦାୟୀ କରୁଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ରମିଜ ରାଜା ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ କହି ସାରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅପମାନଜନକ ବିଷୟ ହୋଇଛି ଯେ ଏହି ଯାତ୍ରା ବାତିଲ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କିୱି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସହ ଜଡିତ ଦଳକୁ ବିରିୟାନି ଖାଇବାକୁ ଦେବା ବିଲ୍ ୨୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆସିଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ସୁରକ୍ଷା ସହ ଜଡିତ ଦଳର ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟ ପାଇଁ ୨୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିଲ୍ ଆସିଛି ।

କୁହାଯାଏ ଯେ ଇସଲାମାବାଦ ହୋଟେଲରେ ୮ ଦିନ ରହିଥିବା କିୱି ଦଳର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୫୦୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ । ବିରିୟାନି ଦିନକୁ ଦୁଇଥର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସୁଥିଲା । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ୮ ଦିନ ପାଇଁ ବିରିୟାନି ପାଇଁ ବିଲ୍ ୨୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାକୁ ଆସିଛି । ଏହା ଏକ ଭିନ୍ନ କଥା ଯେ ରାୱଲପିଣ୍ଡିରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଏହି ଯାତ୍ରାକୁ ବାତିଲ କରିଦେଇଛି ।

ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରିୟାନୀ ପାଇଁ ୨୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିଲ୍ ଆରମ୍ଭ ମାତ୍ର । ସୀମାନ୍ତ ନିୟୋଜିତ ସୈନିକମାନେ ମଧ୍ୟ କିୱି ଦଳର ସୁରକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ବିଲ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସିନାହିଁ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ପ୍ରାୟ ୧୮ ବର୍ଷ ପରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆସିଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ପ୍ରଥମ ODI ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ବାତିଲ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ରାଜନୀତି କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଫୁଲିଲା । ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ବୋଲର ସୋଏବ ଅଖତର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରି ଏହାକୁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟର ହତ୍ୟା ବୋଲି କହିଥିବାବେଳେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ରସିଦ ଏହା ପଛରେ ଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts