Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୦୪କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ BSF ଜବାନଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ, ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ, ୨ ଫ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

ଉତ୍କଟ ହେଲାଣି କଟକରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ଆତଙ୍କ

1/04/2019 at 11:49 AM

କଟକ ୧/୪: କଟକ ମହାନଗର ନିଗମର ୪୫, ୫୨ ଓ ୫୩ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ବ୍ୟାପିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଖପୁରିଆ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ରହିଥିବା ବତକ ପ୍ରଜନନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବତକଙ୍କୁ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ହୋଇଥିବାରୁ ଗତକାଲି ୪୩୫ଟି ବତକଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ମରାଯାଇଛି ।  ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪୭୧ଟି କୁକୁଡା ମରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ୫୨୭ଟି କୁକୁଡା ମରାଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ସେହିଭଳି ୬୯୩ଟି ଅଣ୍ଡା ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ୯୯୬୮ଟି ଅଣ୍ଡା ନଷ୍ଟ କରାଯିବ ।

କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୬ ହଜାର ୮୬୯ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ୧୮ ହଜାର ୮୬୯ ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ । ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଗାମୀ ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁକୁଡା ମାଂସ ଓ ଅଣ୍ଡା ନ ଖାଇବା ପାଇଁ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ କୁକୁଡା ଦୋକାନ ଆଗରେ ନୋଟିସ୍ ଲଗାଯାଇଛି ।

ପଶୁ ଚିକିତ୍ସା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସାତ ଜଣିଆ ଟିମ୍ ସହରରେ ବୁଲି କୁକୁଡା ମରା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ଡାକ୍ତର, ପୁଲିସ ଓ ପଶୁ ନୀରିକ୍ଷକ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଟିମ୍‌ ବତକ ପ୍ରଜନନ କେନ୍ଦ୍ରର ଏକ କିଲୋମିଟର ପରିଧି ଭିତରେ ଥିବା ସମସ୍ତ କୁକୁଡାକୁ ମାରିବା ସହ ୧୦ କିଲୋମିଟର ପରିଧି ଭିତରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ କୁକୁଡା ଦୋକାନରେ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts