Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ଏମ୍‌ପି ବିପ୍ଲୋଭା ଠାକୁର

8/02/2020 at 3:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮।୦୧ – ଗୁରୁବାରରେ ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ସାସଂଦ ଓ ଶାସକ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସରଗରମ୍‌ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ସାସଂସଦ ବିପ୍ଲୋଭା ଠାକୁର ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ । ନିଜର ରୋକ ଠୋକ୍‌ ଜବାବ ପାଇଁ ବିପ୍ଲୋଭା ବେଶ୍‌ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ।

ବିପ୍ଲୋଭା ନିଜର ମତ ଉପସ୍ଥାପନା କରିବା ସମୟରେ ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ବେଶ୍‌ ହୋ ହଲ୍ଲା ହୋଇଥିଲା। ହେଲେ ସେ ହୋ ହଲ୍ଲା କରୁଥିବା ନେତାଙ୍କୁ ଚୁପ୍‌ କରିବା ସହ ନଜର ମତ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ପଣ୍ଡିତ ନେହୁରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବାଜପେୟୀ ଜୀ ଲୋକସଭାରେ ବିରୋଧରେ କହିଥିଲେ । ମାତ୍ର ତାଙ୍କୁ କେହି ଦେଶ ଦ୍ରୋହୀ ବୋଲି କହି ନଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏବ ଯିଏ ମୋଦୀ ଓ ଶାହଙ୍କ ବିରୋଧରେ କହୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଶ ଦ୍ରୋହୀ ପୂରେ ବିବିଚିତ ହେଉଛି ବୋଲେ ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏବେ ଏଠାରେ ବସିଥିବା ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଦିଆଯାଉଛି । ଦେଶରେ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ୍‌ ଓ ୟୁନିଭର ସିଟି ଗଢି ଉଠଛି । ଏସବୁ କିଏ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ବିପ୍ଲୋଭା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ଆଜିର ସରକାର ଦେଶକୁ ଭାଗ ଭାଗ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବିପ୍ଲୋବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଇତିହାସର ଜ୍ଞାନଥିଲେ ମୁଁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ମହମ୍ମଦ ଘୋରୀ କାହିଁକି ଦିଲ୍ଲୀଆକ୍ରଣ କରିଥିଲେ । ଜୟ ଚନ୍ଦ୍ର କିଏ । ସେ ସବୁ ଜାଣିବା ଦରକାର । ସରକାର ୧୦ ବର୍ଷର ପିଲାକୁ ବି ଛାଡୁ ନାହାନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌କୁ ପଠାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ବିପ୍ଲୋଭା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts