Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ କମ୍‌ରେ ମିଳୁଥିବା ୧୦୦ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଇଲେଜ୍‌ ଥିବା ବାଇକ୍‌

31/12/2019 at 1:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୧୨ – ଏବେ ଭାରତରେ ବିଭିନ୍ନ ଦୁଇ ଟକିଆ ବାହାନକୁ ସେଲ୍‌ ସିଜିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ସ୍ପୋର୍ଟ ବାଇକ୍‌ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ୱରୂପ ଏବେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବା ବେଳେଅଧିକ ମାଇଲେଜ୍‌ ଚାହୁଁଥିବା ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଭାରିଏଣ୍ଟର ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି । ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଏଭି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ମାଇଲେଜ୍‌ ଥିବା ବାଇକ୍‌ ଉପଲବ୍ଧ ।

୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଏବେ ଏତେ ପ୍ରକାରର ବାଇକ୍‌ ମିଳୁଛି ।

ହିରୋ ସ୍ପ୍ଲେଣ୍ଡର ପ୍ଲସ – ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ହିରୋର ବାଇକ୍‌ ମାଇଲେଜ୍‌ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ହିରୋ ସ୍ପ୍ଲେଣ୍ଡର ପ୍ଲସର ମାଇଲେଜ୍‌ ବି ବେଶ୍‌ ଭଲ । ଏହାର ଇଞ୍ଜିନର କ୍ଷମତା ୯୭.୨ ସିସି । ୮.୨୪ ବିଏଚ୍‌ପି ପାଓ୍ୱାର । ଏଥିରେ ୪ ସ୍ପିଡ୍‌ ଟ୍ରାନସ୍‌ମିଶନ ରହିଛି । କମ୍ପାନୀର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ବାଇକ୍‌ ୮୦ କିଲୋମିଟର ପ୍ରତି ଲିଟର ମାଇଲେଜ୍‌ ଦେଉଛି । ସୋ-ରୁମ୍‌ରେ ଏହାର ପ୍ରାଇସ୍‌ ୫୦,୮୬୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

ହିରୋ ଏଚ୍‌ଏଫ୍‌ ଡିଲକ୍ସ – ହିରୋ ଏଚ୍‌ଏଫ୍‌ ଡିଲକ୍ସ ଭାରତୀୟ ବଜାରର ୯୭.୨ ସିସି ଇଞ୍ଜିନ ସହ ୮.୩୬ପିଏସ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ଦେଉଛି । ଏହା ସହ କମ୍ପାନୀ ୫ ବର୍ଷର ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟି ଦେଉଛି । କମ୍ପାନୀର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହା ପ୍ରତି ଲିଟର ୮୨ କିଲୋମଟିର ମାଇଲେଜ୍‌ ଦେବ । ଏହାର ସୋ ରୁମ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍‌ ୩୮,୯୯୦ ଟଙ୍କା ।

ବାଜାଜ ସିଟି ୧୦୦ – ବାଜାଜ ସିଟି ୧୦୦ରେ ୧୦୨ ସିସିର ଇଞ୍ଜିନ ରହିଛି । ୭.୭ ପିଏସ୍‌ ପାଓ୍ୱାର । ମାଇଲେଜ୍‌ରେ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗୁଆ । ଏକ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲରେ ଏହା ୯୯ରୁ ୧୦୦ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଇଲେଜ୍‌ ଦେଉଥିବା କଥା କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି । ଏକ୍ସ ସୋରୁମ୍‌ରେ ଏହା ଦର ୩୩,୭୨୨ ଟଙ୍କା । ଏବେ ବାଜାଜ ସିଟି ୧୦୦ରେ ସେଲ୍ଫ ଷ୍ଟାର୍ଟ ବିକଳ୍ପ ବି ଉପଲବ୍ଧ ।

ଟିଭିଏସ୍‌ ସ୍ପୋର୍ଟ – ଟିଭିଏସ୍‌ର ଏହି ବାଇକ୍‌ ୩୫,୯୯୦ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ । ଏହି ବାଇକ୍‌ରେ ୯୯.୭ ସିସିର ଇଞ୍ଜନ ରହିଛି । ଏଥିରେ ୭.୪ ପିଏସ୍‌ର ପାଓ୍ୱାର ଦିଆଯାଇଛି ।ବାଇକ୍‌ରେ ମାଇଲେଜ୍‌ର ପ୍ରତି ଲିଟର ୯୫ କିଲୋମିଟର ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହ କମ୍ପାନୀ ୩ ବର୍ଷର ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟି ଦେଉଛି ।

ବାଜାଜ ପ୍ଲାଟିନା ୧୧୦ – ବାଜାଜ ପ୍ଲାଟିନା ଏହାର ମାଇଲେଜ୍‌ ପାଇଁ ବେଶ୍‌ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଏଥିରେ ୧୧୫ ସିସିର ଇଞ୍ଜିନ ୭.୯ ପିଏସ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ସହ ମିଳୁଛି । ପ୍ରତି ଲିଟରେ ଏହା ୮୦ କିଲୋମିଟର ମାଇଲେଜ୍‌ ଦେଉଛି । ସୋ ରୁମ୍‌ରେ ଏହାର ଦର ପ୍ରାୟ ୫୦,୬୬୨ ଟଙ୍କା । ଏହା ସହ କମ୍ପାନୀ ୨ ବର୍ଷର ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟି ଦେଉଛି ।

ୟାମାହା ସ୍ୟାଲୁଟୋ ଆରଏକ୍ସ- ୟାମାହା ସ୍ୟାଲୁଟୋ ଆରଏକ୍ସ ବି ଏକ ଲିଟରରେ ପ୍ରାୟ ୮୨ କିଲୋମିଟର ମାଇଲେଜ୍‌ ଦେଉଛି । ଏହାର ଦମଦାର ଇଞ୍ଜିନ ୧୧୦ ସିସି ବିଶିଷ୍ଟ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ସୋ ରୁମ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍‌ ୫୩,୮୮୪ ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ବେଳେ ଓଡିଶାରେ ଏହା ୫୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ ସାମାନ୍ୟ ଅଧିକ

   Related Posts