Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : MDH ମସଲାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଧର୍ମପାଲ ଗୁଲାଟୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଗୋପ : ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଏଏସଆଇ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ ପଶିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ହାଣିଲେ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମିଳିଲାନି ଜାମିନ୍, ନିଜ ବେକ କାଟିଦେଲେ କଏଦୀ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ବାଇକରେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍ ମନା : ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଧରାପଡିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପୋଲିସର କଡା ଆଇନ

27/10/2020 at 5:21 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ୨୭୧୦ଏବେ ବେଆଇନ ଭାବେ ବାଇକରେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍ କଲେ ଲାଗିବ ଭାରି ଜରିମାନା । ଗଣିବାକୁ ପଡିବ ତଣ୍ଡ । ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ଏପରି ବେଆଇନ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଥିବା ବାଇକରଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାଇବ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପାଇନ୍ । ଏହାସହ ଏପରି ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରି ପ୍ରଥମ ଥର ଧରାପଡିଲେ ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଦେବାକୁ ପଡିବ ।  ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଧରା ପଡିଲେ ଗଣିବାକୁ ପଡିବ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ।

ଏବେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଥିବା ବାଇକରଙ୍କ ଉପରେ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲାଗୁଛି । ଯାହାକୁ ସେମାନେ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାସହ ବାଇକ ସିଜ୍ ହେଲେ ପୋଲିସ ଚାଳକଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସକୁ ରବ୍ଦ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରୁଛି । ଆହରି ମଧ୍ୟ ଗାଡିର ସାଇଲେନ୍ସରରେ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ କଲେ ୫୦ ହଜାରର ଜରିମାନା ଲାଗୁଛି ।

ନିକଟରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପୋଲିସ ୨୮ଜଣ ବେଆଇନ ଭାବେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଥିବା ଚାଳକଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ ହୋଇଛି । ଏହାସହ ଜଣ ଗ୍ୟାରେଜ ମାଲିକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି ।

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସର ଯୁଗ୍ମ କମିଶନର ରବିକାନ୍ତେ ଗୌଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଇପିସିର ଧାରା ୨୭୯ ଅନୁସାରେ ୪୮ଜଣ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୮ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସିଆରପିସି ଧାରା ୧୦୭ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ସହରରେ କିଛି ଦିନ ଧରି ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

ଏହାସହ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଧିକ ଶବ୍ଦ କରୁଥିବା ସାଇଲେନ୍ସ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆକ୍ସନ ନେଇଥିଲା । ଯାହାର ଶବ୍ଦ ୮୦ ଡିସିରୁ ଅଧିକ ଥିଲା ସେହି ସାଇଲେନ୍ସରକୁ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts