Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲଂଘନ କରି ଗାଁରେ ଚାଲିଥିଲା ବାହାଘର ଭୋଜିଭାତ, ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଚୋରି କରୁଥିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ, ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଲା ଚୋର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧,୮୦୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଲା ତାତି : ଆଜି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, ଜରୁରୀ ସେବାକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସବୁ ବନ୍ଦ
  • ||

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ହାତରେ ପ୍ରତି ୱାର୍ଡ କ୍ଲବକୁ ଦିଆଗଲା ବେଟ, ବଲ ଆଦି କ୍ରିଡା ଉପକରଣ

6/02/2019 at 8:12 PM

କଟକ ୬|୨: ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀକୁ ନେଇ ସରକାର କରୁଛନ୍ତି ବହୁ ଯୋଜନା । କଟକ ସହରରେ ବିଭିନ୍ନ ଓ୍ବାର୍ଡ୍‌ରେ ଗଠନ ହୋଇଛି ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ। ଓ୍ବାର୍ଡ୍‌ରେ ଥିବା କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ପାଇଁ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ମାଧ୍ୟମରେ କଟକ ସହରର ସମସ୍ତ ଓ୍ବାର୍ଡ୍‌ରେ ବଣ୍ଟାଯାଇଛି କ୍ରୀଡା ଉପକରଣ । ବ୍ୟାଟ୍‌ ବଲ୍‌ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଲବ୍‌କୁ ଦିଆଯାଇଛି କ୍ୟାରମ୍‌ବୋର୍ଡ । ଏହାଦ୍ବାରା ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ।…

କଟକରେ ବିଭିନ୍ନ ଓ୍ବାର୍ଡ୍‌ରେ ଗଠନ ହୋଇଥିବା ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀକୁ ଅଧିକ କ୍ରିୟାଶୀଳ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି କ୍ରୀଡା ଉପକରଣ । କ୍ରୀଡା ମାଧ୍ୟମରେ ଯୁବ ବାହିନୀକୁ ଅଧିକ ସଙ୍ଗଠିତ କରିବାକୁ ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରୟାସ । ଏହି ଅବସରରେ କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ୫୯ଟି ଓ୍ବାର୍ଡ୍‌ର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀକୁ ବ୍ୟାଟ୍, ବଲ୍‌, କ୍ୟାରମବୋର୍ଡ ଓ ଭଲିବଲ ଭଳି କ୍ରୀଡା ଉପକରଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହାଦ୍ବାରା ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ବିଧାୟକ ଓ ମେୟର କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି କ୍ରୀଡା ଉପକରଣ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ ବୋଲି ଯୁବ ବିହାନୀ ମଧ୍ୟ ଆଶା ରଖିଛି। ଏଥିସହ ଯେଉଁ ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଆଗକୁ ବଢି ପାରୁନଥିବା ପ୍ରତିଭା ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ବୋଲି  ଯୁବ ବାହିନୀ କହିଛି ।

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀକୁ କଟକ ମହାନଗର ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଓ୍ବାର୍ଡ୍‌କୁ କ୍ରୀଡା ଉପକରଣ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ହାତରେ ଥିବା ଓ୍ବାର୍ଡ୍‌ର ଯୁବକମାନେ କ୍ରୀଡା ଉପକରଣ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

   Related Posts