Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ମୋବାଇଲ୍ ଚୋରକୁ ଧରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳରେ ନବକଳେବର : ମହିଳ କମିଶନ ଏବଂ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ପଦ ଖାଲି ହେଲା : କାହାକୁ ମିଳିବ ଦାୟିତ୍ବ ?

11/11/2018 at 7:05 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୧|୧୧: ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳରେ ନବକଳେବର । ମହିଳା ଓ୍ବିଙ୍ଗରେ  ଜମ୍ବୋ ଟିମ ଘୋଷଣା କରି ଆଶାୟୀଙ୍କ ଆଶା ପୂରଣ  କରିଛନ୍ତି ନବୀନ । ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ଆଗଧାଡ଼ିର ମହିଳା ନେତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଅଦଳ ବଦଳ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ମହିଳା କମିଶନ ଏବଂ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ କମିଶନ ଅଧ୍ୟ ପଦବୀ ଏବେ ଫାଙ୍କା ରହିଛି ଯାହାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ନାନାଦି ଚର୍ଚ୍ଚା ।

ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳରେ ନବୀନଙ୍କ ଜମ୍ବୋ ଟିମ । ଦଳର ମହିଳା ଓ୍ବିଙ୍ଗରେ ନବକଳେବର କରିଛନ୍ତି ନବୀନ । ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳର ସଭାପତି ପଦରୁ  ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ହଟାଇ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ମିନତୀ ବେହେରାଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି। ମିନତୀ  ଭିନ୍ନକ୍ଷମ କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଥିଲେ।  ସେହିପରି ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଥିବା ଲୋପାମୁଦ୍ରା ବକ୍ସିପାତ୍ରଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହ ଶ୍ରୀମୟୀ ମିଶ୍ର, ସୁଲୋଚନା ଦାସ ଏବଂ ଗିରିରାଣୀ ବସ୍ତିଆଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି। ସୁଲତା ଦେଓଙ୍କୁ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ଏଲିନା ଦାସଙ୍କୁ ସମ୍ପାଦକ ଦାୟିତ୍ବ ମିଳିଛି ।ଏଥିସହିତ ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ଉପସଭାପତି ଓ ମହିଳା ବିଜେଡିର ଉପଦେଷ୍ଟା କରି ପ୍ରମୋସନ ଦେଇଛନ୍ତି ନବୀନ । ପୂର୍ବତନ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜ୍ୟୋତି ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଓ ପୂର୍ବତନ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା କସ୍ତୁରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି ମହିଳାଓ୍ବିଙ୍ଗରେ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଛି ।

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମହିଳା ସଙ୍ଗଠନକୁ ଦୃଢ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ । ଏକାଧିକ ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ନବୀନ ଗଢିଛନ୍ତି ମହିଳା ଓ୍ବିଙ୍ଗର ଜମ୍ବୋ ଟିମ । ଯେଉଁଥିରେ ୪ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଦୁଇ ସଂପାଦକ ଓ ୩ ଉପଦେଷ୍ଟାଙ୍କୁ ନିଆଯାଇଛି । ମହିଳା କମିଶନ ଓ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ପଦରୁ ବିଜେଡିର ଦୁଇ ଟପ ନେତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ଯଦିଓ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟସ୍ଥାନରେ ଦାୟିତ୍ବ ମିଳିଛି। କିନ୍ତୁ ମହିଳା କମିଶନ ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ପଦ କାହାପାଇଁ ଖାଲି କରାଗଲା ସେନେଇ ନାନା ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଅବଶ୍ୟ ଦଳର ଏହି ନେତ୍ରୀମାନେ ମୁହଁ ଖୋଲିବାକୁ ନାରାଜ।

ବିଜେଜି ପାଇଁ ମହିଳା ଭୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏକ ବଡ଼ ସପୋର୍ଟ ରହି ଆସିଛି। ଏବେ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପଛରେ ନବୀନଙ୍କ କି ରଣନୀତି ରହିଛି ତାହା ଉପରେ ରହିଛି ନଜର।

   Related Posts