Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ବିଜେପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର

30/11/2018 at 11:23 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩୦|୧୧: ସବୁ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର ଅବସାନ ଘଟାଇ ବିଜେପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର ମାତ୍ର କେତେ ମିନିଟ୍ ବ୍ୟବଧାନରେ ସେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଦେଇଛନ୍ତି । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ଦଳରେ ଯାହା ଚାଲିଛି ତାଙ୍କୁ ଠିକ୍ ଲାଗିଲାନି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ମାସିକିଆ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି । ସେ ଫେରିବା ପରେ ଆଲୋଚନା କରି ପରବର୍ତ୍ତୀ କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା ସ୍ଥିର କରାଯିବ ବୋଲି ବିଜୟ କହିଛନ୍ତି ।

ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ବିଜୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପିରେ ମନ୍ଦିରଠାରୁ ମୁଖଶାଳା ବଡ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଦଳ ଭିତରେ ତାଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଅପମାନଜନକ ଥିଲା କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନକୁ ସେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବହୁ ତୁଙ୍ଗ ନେତାଙ୍କ ସହ ସେ ବରାବର ଆଲୋଚନା କରିଥି୍ଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା । ଫଳରେ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଉ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

୨୦୦୯ ମସିହାରେ ସେ ତରବରିଆ ଭାବେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାହା ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା ବୋଲି ବିଜୟ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି । ବିଜେପି ଓଡିଶାର ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ଜମା ସଚେତନ ନୁହେଁ, ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହା ଏକ ବଡ ଇସ୍ଯୁ ହେବ ବୋଲି ବିଜୟ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଡିଶାରେ ମିଶନ ୧୨୦ ନେଇ ଅମିତ ଶାହା ଯେଉଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ତାହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭ୍ରମାତ୍ମକ । ଦଳର ନେତାମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରରେ ଆଲୋଚନା କଲାବେଳେ ଏହା ସ୍ବୀକାର କରୁଛନ୍ତି ।

ବିଜେପି ଛାଡିବା ପରେ ସେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବେ କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ବିଜୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସହ ସେ ଆଲୋଚନା କରିନାହାନ୍ତି । ଏପରିକି ଡାକ୍ତର ଦାମ ରାଉତଙ୍କ ନୂଆ ଦଳ ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ସେ ଉଠାଇଥିଲେ । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ଓଡିଶା ରାଜନୀତିରେ ଏକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେବେ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ବିଜେପିରୁ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ଇସ୍ତଫାକୁ ସେ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଅନ୍ୟାୟ କରିଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ବିଜେପିରେ କଣଠେସା ହୋଇ ରହିଥିଲେ । ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଦଳର ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବିରୋଧରେ ମତ ଓ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲେ । ଗତକାଲିଠାରୁ ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଥିଲେ ଯେ, ସେ ବିଜେପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts