Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ବର୍ଷେ ଭିତରେ ବିଜେପୁରରେ ତିନିଥର ନିର୍ବାଚନ- ଏଥର ପୁଣି ହେବ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍‌ ଫାଇଟ୍‌

29/09/2019 at 6:32 PM

ପଦ୍ମପୁର/ବରଗଡ/ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୯।୦୯-  ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେଡି ପରେ, ଆଜି ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି । ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢିଥିବା ସନତ ଗଡ଼ତିଆଙ୍କୁ ପଦ୍ମ ଦଳ ପୁଣି ଥରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ଏପଟେ, ଏହି ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ।

ବିଜେପୁର ସନତଙ୍କୁ ରିପିଟ କଲା ବିଜେପି। ଆଜି ବିଜେପି ବିଜେପୁର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ବେଳେ ପଦ୍ମ ଟିକେଟରେ ପୁଣି ସନତ ଗଡ଼ତିଆ ଲଢ଼ିବା ଲାଗି ଛାଡ଼ିଛି । ଗତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଗଡ଼ତିଆ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ି ୫୩,୪୮୨ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ପାଇ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲେ । ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆସନ୍ତାକାଲି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଳର ଶେଷ ଦିନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତିନି ଦଳ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟିକା ରୀତା ସାହୁଙ୍କୁ  ବିଜେଡି ପୁଣି ଥରେ ମଇଦାନରେ ଉତାରିଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଏଥର ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି ଦିଲ୍ଲୀପ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ।

 ଆସନ୍ତାକାଲି ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନରେ  ତେଣୁ ତିନି ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ସେମାନଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବେ। ତେଣୁ କାଲି ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ଟେନସନର ଦିନ। ନ ହେବ ବା କେମିତି। ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା ପାଇଁ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବିଜେପୁର। ଏବେ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ହିଂସା ବି ଘଟିସାରିଲାଣି। ତେଣୁ, ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ଖୁବ ସତର୍କ ରହିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ।

ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ଭିତରେ ୩ ଥର ନିର୍ବାଚନ ବିଜେପୁରରେ। ଏଥର ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନରେ କିଏ ବାଜି ମାରିବ, ତାହା ଉପରେ ପୂରା ବରଗଡ଼଼ ରାଜନୀତି ନିର୍ଭର କରୁଛି।

   Related Posts