Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

ବିଜେପୁର ଓ ପାଟକୁରା ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳର ରଣନୀତି : ପାଟକୁରାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୂଡାନ୍ତ, ବିଜେପୁରରୁ କିଏ ?

9/06/2019 at 6:42 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୯/୬ : ବିଜେପୁର ଓ ପାଟକୁରା ଲାଗି ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ । ଏଥିଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲାଣି ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳର ରଣନୀତି । ପାଟକୁରା ଲାଗି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୁଡ଼ାନ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଆଶାୟୀ ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ଲବି ।

ପାଟକୁରା ଓ ବିଜେପୁର ପାଇଁ ଯେକୌଣସି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ। ପାଟକୁରାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ। ତେବେ ବିଜେପୁରରେ କିଏ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀ । ପଦ୍ମପୁରରୁ ପରାଜିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ ବିଜେପୁରରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ମନସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଦୀପ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଘର ଗାଇସିଲଟ୍ । କିଛି କର୍ମୀ ଚାହାନ୍ତି ସେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୁଅନ୍ତୁ । ହେଲେ ସେ ଦାବି କରିବେ ନାହିଁ, ଦଳ ଯାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ମାନି ନେବେ ।  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ଜୁଟେଇଥିବା ସନତ ଗଡ଼ତିଆ ବି ପଦ୍ମ ଚିହ୍ନରେ ପୁଣି ଲଢିବାକୁ ଆଶା ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ସବୁଠୁ କମ୍ଫଟେବଲ ଥିବା ବିଜେଡିରେ ବି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନକୁ ନେଇ ସସପେନ୍ସ ଜାରି ରହିଛି । କୁହାଯାଉଛି, ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ବିଜେଡି କାର୍ଡ ଖୋଲିବ । ଦଳ ଭିତରେ ରୀତା ସାହୁ, ସୁବାସ ଚୌହାନ, ନଳିନୀ ପ୍ରଧାନ, ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ ସହ କିଛି ସ୍ଥାନୀୟ ନେତାଙ୍କ ନାଁକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ଯିଏ ବି ଲଢିବ, ବିଜେପୁରରେ ସେ ନବୀନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବ । ତେଣୁ ସେହିଭଲି ଦମଦାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲାଗି ସମୟ ନେଉଛି ଦଳ । ସେହିଭଳି ଅପେକ୍ଷାକୃତ ଦୁର୍ବଳ କଂଗ୍ରେସ କହିଛି, ଆମେ ବି ଜିତିବା ଲାଗି ସବୁ ବଳ ଖଟାଇବୁ, କାରଣ ଏକଦା ବିଜେପୁର କଂଗ୍ରେସର ଗଡ଼ ଥିଲା ।

ପାଟକୁରା ଏବଂ ବିଜେପୁରରେ ବିଜୟ-ପରାଜୟ ସରକାର କି ଶାସନ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ ସତ । ହେଲେ ସବୁ ଦଳ ଲାଗି ସମ୍ମାନ ବାଜିରେ ଲାଗିବ ନିଶ୍ଚୟ ।

   Related Posts