Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି : ରକ୍ତ ମୁଖା ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ୨ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • କରୋନା ଭୟରେ କଠୋର ହେଲା ହଂକଂ: ଭାରତକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ, ୩ ମେ ଯାଏଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ନଳକୂପ ଅଛି ହେଲେ ପାଣି ବାହାରୁନି, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ସରପଞ୍ଚ, ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବ୍ଲକ୍ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଲଡୁଗାଁରେ ବଢିଲା ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଆଉ ୪ଦିନ ରହିବ ବଳବତ୍ତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪ହଜାର ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୪୪୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କରୋନା ନେଲା ଜୀବନ: ପରଲୋକରେ ଜେଡିୟୁ ବିଧାୟକ ମେଓ୍ୱାଲାଲ ଚୌଧୁରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ନୂଆ SOP ଲାଗୁ, ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ନିକଟରେ ପଡିଛି ଏକ ସାଇକେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୫ ସହରରେ ପାରଦ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା, ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢିବ ତାତି
  • ||

ସରିଲା ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ – ଇଭିଏମ୍‌ ବକ୍ସରେ ବନ୍ଦ ହେଲା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

21/10/2019 at 7:59 PM

ବିଜେପୁର ୨୧।୧୦ –  ବିଜେପୁର ଭୋଟ ସରିଲା  । ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ଯେଉଁ ଗହଳ ଚହଳ ଲାଗିଥିଲା ତାହା ପୂରା ଥଣ୍ଡା ପଡିଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଏବେ ଇଭିଏମ୍‌ରେ ସିଲ୍‌ ହୋଇଛି । ୨୪ରେ ବାହାରିବ ଫଳ । ମୋଟ ୨ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାର ୨୬୪ ଭୋଟରଙ୍କ ଭିତରୁ ଅପରାହ୍ନ ୫ ମଧ୍ୟରେ ୭୨ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ । ସେପଟେ ଭୋଟପରେ ସବୁଦଳର ଦାବି ଏଥର ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତିବେ ।

ସରିଲା ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭୋଟ୍‌ । ସକାଳ ୭ରୁ ଲମ୍ବା ଧାଡିରେ ଠିଆ ହୋଇ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ନିଜର ମତଦାନ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପୁର ଭୋଟର । କେବଳ ଗାଇସିଲଟ ବ୍ଲକର ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଦଳର ଲୋକେ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟି ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରୁଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ତୁରନ୍ତ ସେଠାରେ ନିର୍ବାଚନ ତଦାରଖ କରୁଥିବା ସ୍କ୍ବାଡ ପହଞ୍ଚି ୧୪ ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ସିଜ୍ କରିଥିଲା । ଏଥର ଭୋଟପାଇଁ ଏମ-୩ ଇଭିଏମ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବାରୁ ଭୋଟିଙ୍ଗ ମେସିନରେ ସେଭଳି କିଛି ବଡ଼ ଧରଣର ତୃଟି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ । ମାତ୍ର ୫ଟି ଇଭଇଏମ୍ ରେ ତୃଟି ଦେଖାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାକୁ ତୁରନ୍ତ ବଦଳା ଯାଇଥିଲା । ସେପଟେ ଗତ ଦେଢ ବର୍ଷରେ ୩ ଥର ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ବିଜେପୁର ବାସୀଙ୍କ ମନରେ ଭୋଟିଂକୁ ନେଇ ବେଶ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ସବୁଠୁ ବୟସ୍କ ଭୋଟର ଭାବେ ୧୦୭ ବର୍ଷର ରାମଜୀ ସାହୁ ଏବଂ ୯୧ ବର୍ଷର ଗୋଲକ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ସେମାନଙ୍କ ମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ ।

ସକାଳୁ କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ମନ୍ତ୍ରଣା କରିବା ପରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ବାହାରିଥିଲେ ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ । ବିଜେପୁର ବ୍ଲକରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସନତ ଗଡତିଆ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ପଣ୍ଡା ସେମାନଙ୍କ ବୁଥରେ ଭୋଟ ଦେଇଥିବାବେଳେ ବରପାଲି ବ୍ଲକରେ ରୀତା ସାହୁ ଭୋଟ ଦେଇଥିଲେ।

ଏପଟେ ସବୁ ଦଳ ବିଜେପୁରରେ ବାଜି ମାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ତଳେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୁର ରାଉତରାୟ ତାଙ୍କ ଦଳ ହାରିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ବି ସେ ଆଜି ନିଜ ମତ ବଦଳାଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିଜେପି ଆଶାବାଦୀ ତାଙ୍କ ଦଳ ଉଠାଇଥିବା ବିକାଶ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଓ ନବୀନ ବିଜେପୁର ଛାଡିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଭୋଟରଙ୍କ ମନକୁ ଛୁଇଁଛି । ତେଣୁ ଏଥର କିଛି ମିରାକଲ ହେବ । ବିଜେଡିର ଦାବି ଲୋକଙ୍କଙ୍କ ଭରସା ନବୀନଙ୍କ ପ୍ରତି ଅଛି ତେଣୁ ରୀତା ଜିତିବେ।

ତେବେ ବିଜେପୁର ବାସୀ କାହାକୁ ସେମାନଙ୍କ ନେତା ବାଛିଛନ୍ତି ତାହା ୨୪ ତାରିଖ ଫଳାଫଳରୁ ହିଁ ଜଣାପଡିବ

   Related Posts