Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ବେକାରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଛି, ତାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ବି ବଢିଚାଲିଛି : ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ଦେଲା ବିଜେଡି

8/02/2019 at 7:21 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୮|୨; କାଲି ବିଜେପି ଗର୍ଜିଲା, ବିଧାନସଭା ଘେରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କଲା । ଆଉ ଆଜି ବିଜେଡି ଚାଲି ଚାଲି ଯାଇ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଦାବି ପତ୍ର ଦେଲା । ଆଉ ସେପଟେ ରାହୁଲ ଯୁଆଡ଼େ ଯାଉଛନ୍ତି, ସେହି କଥା କହୁଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ ଫୋକସରେ ବେରୋଜଗାରୀ । ଆଜି ଗୃହ ମୁଲତବୀ ହେବା ପରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକମାନେ ଚାଲି ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ରାଜଭବନ । କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ଦାବି ପତ୍ର । ମୁଦ୍ଦା ଥିଲା ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ।

କେନ୍ଦ୍ରରେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ୨ କୋଟି ବେକାରଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା ବିଜେପି । ହେଲେ କାହିଁକି ଏହା ପାଳନ କଲା ନାହିଁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି ବିଜେଡି ।  ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ସଂସ୍ଥା ଗୁଡ଼ିକ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେଉ ନ ଥିବା ବିଜେଡି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ଆଗକୁ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହାକୁ ପ୍ରମୁଖ ଅସ୍ତ୍ର କରିବାକୁ ଇସାରା ଦେଇଛି ।

କାଲି ସମାନ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବିଜେପି ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ବିଧାନସଭା ଘେରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲା । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବକ, ଯୁବତୀକୁ ରୋଜଗାର ଦେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଆରୋପ ଲଗାଇଥିଲା । ଆଜି ସମାନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୁଣି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି । ସେପଟେ ରାହୁଲଙ୍କ ସର୍ବନିମ୍ନ ଆୟର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି, ରାଜସ୍ଥାନରେ ବେକାରୀ ଭତ୍ତା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ କ୍ୟାମ୍ପ ଉତ୍ସାହିତ ।

ବେକାରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଛି । ଦିଲ୍ଲୀଠୁ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ବର ଯାଏଁ ସବୁଠି ଏ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ।  ହେଲେ ଏହାର ସମାଧାନ ବଦଳରେ ବଢୁଥିବା ସଂଖ୍ୟାକୁ ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଲାଗି ପଡ଼ିଛନ୍ତି ଶାସକ-ବିରୋଧୀ । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଖାଉଛନ୍ତି, ବେରୋଗାରଙ୍କ ଲାଗି କାହାର କେତେ ଦରଦ ।

   Related Posts