Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ନେପାଳ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି ଜୈସର ୬ ଆତଙ୍କବାଦୀ : ବିହାର ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଜାରି କଲା ଆଲର୍ଟ

29/06/2020 at 11:49 AM

ପାଟଣା ୨୯/୦୬ : ନେପାଳ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ଉତ୍ତେଜନା ମଧ୍ୟରେ ନେପାଳ ଦେଇ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନର ୬ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି | ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍ପେଶାଲ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସପି ମୁଜାଫରପୁର ସହିତ ଉତ୍ତର ବିହାରର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ନେପାଳ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଜୈସର ୬ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବିହାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଆଲର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି | ଏହି ସମସ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ | ଏହି ଆଲର୍ଟ ସହିତ ସ୍ପେଶାଲ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସପି ଉତ୍ତର ବିହାରର ସମସ୍ତ ଏସପିଙ୍କୁ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ବିହାର ସମେତ ଦେଶର ଅନେକ ରାଜନେତା ଓ ପ୍ରମୁଖ ସାର୍ବଜନିକ ସ୍ଥଳ ରହିଛି |

ପୂର୍ବରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଏହିଭଳି ଏକ ଆଲର୍ଟ ଏସଏସବି ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା | ସେହି ଆଲର୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ନେପାଳ ଦେଇ ବିହାରରେ ୧୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ବିହାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁମାନେ ବିହାର ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ କରିପାରନ୍ତି | ସୂଚନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିହାର ପୋଲିସ ବିହାର-ନେପାଳ ସୀମାରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରିବ ସହ ସିସିଟିଭି ଜରିଆରେ ନଜର ରଖାଯାଉଥିଲା | ଏପରିକି ସିମବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ATS ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୩ ଅକ୍ଟୋବର ୨୭ ତାରିଖରେ ପାଟଣା ଗାନ୍ଧୀ ମୈଦାନରେ ଏକ ବ୍ଲାଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏକ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରୁଥିଲେ | ଆତଙ୍କବାଦୀ ପାଟଣା ସହରର ମଝିରେ ଅବସ୍ଥିତ ଗାନ୍ଧୀ ମୈଦାନରେ ଏକାଥରେ ୫ଟି ସିରିଏଲ ବ୍ଲାଷ୍ଟ କରି ସାରା ଦେଶରେ ଆତଙ୍କୀ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବିହାର ପୋଲିସ ଓ NIA ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାଶ କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ବଢାଗୟ ସ୍ଥିତ ମହାବଧି ମନ୍ଦିରକୁ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ |

   Related Posts