Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

LJPରେ ବଡ ଫାଟ ! ଏକଘରିକିଆ ହେଲେ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ୱାନ, ଦଳରୁ ଅଲଗା ହେଲେ ପାର୍ଟିର ୫ ସାଂସଦ

14/06/2021 at 7:34 AM

ପାଟଣା ୧୪/୬ : ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟିର ୫ ସାଂସଦ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ସାଂସଦ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ୱାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରୁ ଅଲଗା ହେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । LJP ରେ ଏକ ବଡ ଫାଟ ବୋଲି ଚର୍ଚା ହେଉଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପଶପୁତୀ ପରାସଙ୍କୁ ଲୋକ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସଂସଦୀୟ ଦଳର ନେତା କରାଯାଇଛି । ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିର୍ଲାଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଯେତେବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହାର କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟକୁ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଦଳର ପାଞ୍ଚଜଣ ସାଂସଦ ଚିରାଗଙ୍କ ହାତ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ପଶୁପତି ପରାସ, ପ୍ରିନ୍ସ, ମେହବୁବ ଅଲି କେସିଆର, ଭୀନା ଦେବୀ ଏବଂ ଚନ୍ଦନ ସିଂ ଅଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଚିରାଗ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାର୍ଟିରେ ଏକୁଟିଆ ରହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଚାରିଜଣ ସାଂସଦଙ୍କ ଅଲଗା ହେବାର ଖବର ଆସିଥିଲା ।

ଚିରାଗଙ୍କ ଚାଚା ପଶୁପତି ପରାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ଭାଇ ପ୍ରିନ୍ସ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଜନୀତି କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ତୀବ୍ର ହେଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏନଡିଏ ମିଳିତ ମଞ୍ଚରେ ଜେଡିୟୁରେ ୧୬ ଜଣ ସାଂସଦ ଅଛନ୍ତି ।

ଗତଥର କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ସମୟରେ ଜେଡିୟୁ ଯୋଗଦେବା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ତଥାପି, ଶେଷରେ ଜିନିଷଗୁଡିକ ସଫଳ ହେଲା ନାହିଁ । ଏବେ ଏଠାରେ LJP ରେ ବିଭାଜନ ଖବର ରାଜନୀତିକୁ ଆହୁରି ତୀବ୍ର କରିଛି…

   Related Posts