Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲୋକସଭାରେ ପାରିତ ହେଲା କୃଷି ଆଇନ ଉଚ୍ଛେଦ ବିଲ୍‌
  • ||
  • କୃଷକଙ୍କୁ ଦଳି ମାରିଲେ ୭ ଦନ୍ତା, ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରିଦେଲେ ଶରୀର
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୩୬ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୯କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୮୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ : ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାଷା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବି
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ : ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାଷା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବି
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଜବତ ହେଲାଣି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଜବତ ହେଲାଣି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ AIIMS ମୁଖ୍ୟ ଗୁଲେରିଆ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଭାକସିନକୁ ଦେଇପାରେ ଚକମା
  • ||

କନିଆଁ ନେଇଛନ୍ତି ଟିକା, ଦରକାର ଟିକା ନେଇଥିବା ବର : ଭାଇରାଲ ହେଲା ମାଟ୍ରିମୋନିଆଲ ବିଜ୍ଞାପନ, ତା’ ପଛର ସତ କାହାଣୀ ଏମିତି…

9/06/2021 at 1:27 PM

ଗୋଆ, ୦୯/୦୬:   ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ ଜାରି ରହିଛି । ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାତିଲ ହେଉଛି । କଟକଣାରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଉଛି ବିବାହ । କିଛି ଦିନ ହେବ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ମାଟ୍ରିମୋନିଆଲ୍ ଆଡ୍ ବା ବିବାହ ବିଜ୍ଞାପନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଯାହାକୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶି ଥରୁର ଜୁନ ୮ରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ଟିକା ଲଗାଇଥିବା ବୋହୂ, ଭାକସିନ୍ ନେଇଥିବା ବରକୁ ଖୋଜୁଛି । ବିବାହରେ ଏବେ ଟିକା ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । କଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର ଏହାକୁ ନେଇ ନିଜର ମତ ରଖିଛନ୍ତି । ଅନେକ ଏହାକୁ ମଜାଳିଆ କହିଥିବା ବେଲେ ଆଉ କିଛି ଏହା ସମୟ ଅନୁସାରେ ବଦଳୁଥିବା ପ୍ରଥା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଶଶି ଥରୁରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର ହୋଇଥିବା ବିଜ୍ଞାପନରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା ଯେ, କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ କନ୍ୟା ନେଇ ସାରିଛି । ବର ମଧ୍ୟ ଭାକସିନର ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେଇଥିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ୟୁଜର ଲାଇକ୍ ଓ ରି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସାରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରକୃତ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଆଡ୍ ବା ବିଜ୍ଞାପନ ଏକ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ଅଟେ । ଯାହାକୁ ଗୋଆର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସାଭିଓ ଫିଗୁଏରେଡୋ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଲୋକମାନେ କିପରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଭାକସିନ୍ ନେବେ ତାହା ହିଁ ଏହି ବିଜ୍ଞାପନର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଅଟେ ।ପ୍ରଥମେ ଏହି ଆଡ୍‌କୁ ସେ ଫେସବୁକରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ଆଡ୍ ସହ ଏକ ଟିକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ରର ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଥିଲେ ।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥା ହୋଇ ଏହି ୫୮ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ,ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଟିକାକରଣରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଏପରି ଅଭିନବ ଉପାୟ ଭାବିଥିଲେ । ଏହାକୁ ସେ ଫେସବୁକରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ପରେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଁଚିଥିବାରୁ ସେ ଖୁସି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts