Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ଅମିତ ଶାହା, ନବୀନ ଓ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ପ୍ରଚାରରେ କମ୍ପିଲା ମଇଦାନ, ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ବଡ ଟକ୍କର

12/04/2019 at 7:37 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୨|୪: ଗୋଟିଏ କଥା ଆଭାସ ମିଳିଛି ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କଡ଼ା ଟକ୍କର ହେବ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍ ସରୁ ସରୁ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲାଗି କମ୍ପିଲାଣି ମୈଦାନ । ଆଜି କେନ୍ଦୁଝରରେ ଅମିତ ଶାହା ସାଧାରଣ ସଭା କରିଥିବା ବେଳେ ଗଂଜାମରେ ରୋଡ୍ ସୋ କରିଥିଲେ ନବୀନ ।  ସେପଟେ ସାନଖେମୁଣ୍ଡିରେ କଂଗ୍ରେସ ଲାଗି ଭୋଟ୍ ମାଗିଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ। …..

କମ୍ଫିଲା ମୈଦାନ୍ । ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ପ୍ରଚାର । ଗୋଟେ ପଟେ କେନ୍ଦୁଝରରେ ଶାହାଙ୍କ ଗର୍ଜ୍ଜନ । ଆଉ ସେପଟେ ଗଂଜାମରେ ଚାଲିଥିଲା ନବୀନଙ୍କ ରୋଡ ସୋ । ଏସବୁ ଭିତରେ ପିସିସି ସଭାପତି ବି ଲଗାଇଥିଲେ ଦମ୍ । କେନ୍ଦୁଝରର ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପଡ଼ିଆରେ ଆୟୋଜିତ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେଇ ବିଜେଡି ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ ବିଜେପିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ୍ ଶାହା ।

ବିଜେପି ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଗଢିଲେ ଓଡ଼ିଶା ଏକ ନମ୍ବର ହେବ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହା ସହ କେନ୍ଦୁଝରର ପାନୀୟ ଜଳ  ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାକୁ ବି ଉଠାଇଥିଲେ ଶାହା । ମୋଦି ସରକାର ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଲାଗି  ପ୍ରୟାସ କରୁଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ସହଯୋଗ କରୁ ନ ଥିବା ଆରୋପ କରିଥିଲେ । ବିଜେପି ସରକାର କଲେ କେନ୍ଦୁଝରରେ ଆଉ ଏକ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ଶାହା । ଏହା ବାଦ୍ କଂଗ୍ରେସକୁ ବି ଆଟାକ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଶାହାଙ୍କ ଆରୋପର ଉତ୍ତର ରଖିଛି ବିଜେଡି ।

ସେପଟେ ଗଞ୍ଜାମରେ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ପାଟପୁର ଠାରୁ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ଯାଏଁ  ରୋଡ୍  ସୋ କରିଥିଲେ। ପୁଣି ଥରେ କାଳିଆ ଟଙ୍କା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଚାଷୀ କୂଳ ଏହାର ଜବାବ ଦେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଆସ୍କା ଲୋକସଭା ଅଧୀନର ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ ନବୀନ । ସେପଟେ ନବୀନଙ୍କ ପ୍ରଚାର ସହ ସାନଖେମୁଣ୍ଡିରେ କଂଗ୍ରେସର ସୋ ବି ଥିଲା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ।

ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସାନଖେମୁଣ୍ଡିର ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରମେଶ ଜେନା ଓ ଆସ୍କା ଲୋକସଭାରୁ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବାମମେଣ୍ଟର ପ୍ରାର୍ଥୀ ସିପିଆଇର ରାମକୃଷ୍ଣ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଲାଗି ଭୋଟ୍ ମାଗିଥିଲେ ।  କଂଗ୍ରେସ ସରକାରଙ୍କୁ ଆସିଲେ ଚାଷୀଙ୍କ ଦୁଃଖ ଦୂର ହେବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ନିରଂଜନ ।

ସେପଟେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର, ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଓ ବଲାଙ୍ଗିରରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୫ ଲୋକସଭା ଓ ୩୫ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆସୁଛି । ଯେଉଁଥିରେ ରହିଛି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୨ଟି ଯାକ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳି ।

   Related Posts