Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ଲିଷ୍ଟରେ ଅନୀଲ ପାଣ୍ଡି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୩ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଓ ଜଣେ ଆରଆଇ ଚାକିରୀରୁ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାତ୍ୟା ଅପଡେଟ୍ : ୩ରୁ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା, ୪ରେ ପବନର ବେଗ ଛୁଇଁବ ୯୦ କି.ମି.
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ରାଜଧାନୀରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ, ଘୋଷଣା କଲେ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ୍‌ ସରକାର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ପିଟିଲା ଜୁସ୍ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା : ADG କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କଲା ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ୩୦ ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଘାରିଛି ଓମିକ୍ରନ ବିପଦ : ବିଳମ୍ବିତ ହେବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ! ସମୟ ମାଗିଲା ବିସିସିଆଇ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହକୁ ନେଇ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ୩ ସୁପାରୀ କିଲର ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦୁଇ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ଘରୋଇକରଣ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ବିରୋଧ, ଆସନ୍ତା ୧୬ରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ହରତାଳ ଚେତାବନୀ ଦେଲା ୟୁଏଫବିୟୁ
  • ||

ପଞ୍ଜାବର ଗୁରୁଦ୍ୱାରରେ ଚରମ ଅବହେଳା : ଶହ ଶହ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରସାଦ ବାଣ୍ଟିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବି ଖାଇଥିଲେ

4/06/2021 at 7:53 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୬ : କରୋନା ପାଇଁ କରାଯାଉଛି ଅନେକ ପ୍ରଚାର ଓ ସଚେତନତା । ୨ ଫୁଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ସହ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି । ହେଲେ ପଞ୍ଜାବର ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚରମ ଅବହେଳା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି । ଏଠାରୋ ଥିବା ସୌକରନ୍ଦୀ ଗାଁରେ ଥିବା ଗୁରୁଦ୍ୱାରରୁ ନଜର ଆସିଛି ଏପରି ଅଭିଯୋଗ । ଏଠଆରେ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଶହ ଶହ ଲୋକଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି ପ୍ରସାଦ । ଏପରିକି ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସାଦ ଖାଇଛନ୍ତି ।

ଫଳରେ ଗାଁରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳିଯାଇଛି । ଲୋକେ ଏପରି ଅବେହଳାର ଶିକାର ହୋଇଥିବାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତପ୍ତରତା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ତେବେ ଆଶ୍ୱାସନରା ବିଷୟ ହେଉଛି ଏଠାରୁ ୩୦ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁମାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ନମୁନା ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଉଛି । ଏହି ପୂରା ଘଟଣା ଜୁନ୍ ୨ର ଅଟେ ।

ଯେତେବେଳେ ଗ୍ରାମରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା କରଜଜିତ୍ ସିଂଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଶେଷ ଆରଦାସ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଗାଁରେ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ପ୍ରସାଦ ଗୁରୁଦ୍ୱାରଙ୍କ ଅନୁଦାନ ଦ୍ୱାରା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଗ୍ରନ୍ଥିଟି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା, ସେହି ଦିନଠାରୁ ଗାଁରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ।

ଏହି ପ୍ରସାଦ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ଇନ୍ଦର ସିଙ୍ଗଲା ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ସଙ୍ଗରରୁ ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଗର୍ଗ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ବଡ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଗ୍ରନ୍ଥି ପଜିଟିଭ ଥିବା କଥା ଜାଣିବା ପରେ ବି ପ୍ରସାଦ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ । ଏବେ ଗ୍ରନ୍ଥୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଥିବାରୁ ସଂଗରୋଧରେ ରହୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts