Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ଗଛ ଉପରେ ୧୫ଫୁଟ ଲମ୍ବାର ସାପ : ଅଧ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଓଜନ, ବିରାଟ ଫଣା, ଭୟରେ ଥରିଲେ ଲୋକେ

29/01/2020 at 6:23 PM

ହମିରପୁର ୨୯।୦୧:  ବିଶାଳକାୟ ସାପ ଦେଖି ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ।  ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ହମିରପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଭଳି ବିରାଟକାୟ ସାପ ଦେଖି ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ରାସ୍ତାକଡରେ ଥିବା ଥିବା ଏକ ଗଛରେ ଏହି ବିରାଟ ସାପଟି ଚଢିଥିଲା ।  ବିରାଟ ସାପ, ବଡ ଫଣା ।  ସାପକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଲୋକ ଭିଡ ବଢିଯାଇଥିଲା , କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ଛାନିଆ ।

ହମିରପୁର ଜିଲ୍ଲା ମୌଦହା ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୩୪ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡରେ ଅହିରାଜ ସାପ ଦେଖାଦେଇଛି । ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ଏକ ଗଛରେ ସାପଟି ଚଢିଯାଇଥିଲା । ଏବଂ ବହୁ ସମୟ ଧରି ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଝୁଲି ରହିଥିଲା । ସାପଟି ପ୍ରାୟ ୧୫ଫୁଟ ଲମ୍ବା, ୬ ଇଞ୍ଚ ମୋଟା ଓ ୫୦କିଲୋ ଓଜନର ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।  ସାପର ବୟସ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଏତେ ଲମ୍ବା ଆକାରର ସାପ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖିନଥିବା କହିଛନ୍ତି ।  

ହାମିରପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ସାପକୁ ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସାପଟି ଗଛ ଉପରେ ଚଢିଥିବାର ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଜମିଥିଲା । ବହୁ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାପଟି ଗଛରେ ଝୁଲି ରହିଥିଲା ଅହିରାଜ ସାପ ।  କିଛି ସମୟ ପରେ ସାପଟି ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ସାପଟି ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏଭଳି ବିଶାଳକାୟ ଅହିରାଜ ସାପଟିକୁ ଧରିବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସାପଟି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନିକଟରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲରେ ରହୁଛି ।

ସ୍ଥାନୀୟଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ଏତେ ବଡ ସାପ , ସେମାନେ କେବଳ ଟିଭିରେ ଦେଖିଛନ୍ତି । ସାପଟିର ବୟସ ବୟସ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ବର୍ଷର ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।  

   Related Posts